صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : کوین‌بیس: هاوینگ بیت‌کوین به جنگ بازار ضعیف امسال میرود

کوین‌بیس: هاوینگ بیت‌کوین به جنگ بازار ضعیف امسال میرود

کوین‌بیس توضیح داد که حجم کل معاملات رمزارز کاهش یافته است زیرا بازار در تلاش است تا «داستان هیجان‌انگیز جدیدی» برای افزایش بیشتر قیمت‌ها پیدا کند. بسیاری از معامله‌گران ارز دیجیتال، رویداد نصف شدن بیت‌کوین را به عنوان محرک اصلی برای افزایش احتمالی قیمت در نظر می‌گیرند، اما طبق گفته صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس، زمان وقوع این رویداد می‌تواند یک مانع باشد.

صرافی کوین‌بیس در گزارش تحلیل بازار خود که در تاریخ ۵ آوریل منتشر شد، توضیح داد که بازار ارز دیجیتال برای افزایش بیشتر قیمت‌ها در کل به یک عامل محرک دیگر نیاز دارد. این صرافی اعلام کرد:

«نصف شدن بیت‌کوین که در حال حاضر برای ۲۰ یا ۲۱ آوریل پیش‌بینی می‌شود، می‌تواند کاتالیزوری برای افزایش قیمت باشد، اما با دوره‌ای از سال که به طور معمول برای بازارهای ارز دیجیتال و سایر دارایی‌های پرریسک ضعیف است، هم‌زمان خواهد شد.»

بیت‌کوین (BTC) با قیمت فعلی ۶۹٬۵۲۲ دلار، طبق داده‌های شرکت تحقیقاتی دارایی‌های دیجیتال، Brave New Coin، از سال ۲۰۱۱ به طور معمول در بازه زمانی خرداد تا شهریور ماه بازدهی ماهانه حدود ۲.۷ درصد داشته است، در حالی که در هشت ماه دیگر سال، میانگین بازدهی آن حدود ۱۹.۳ درصد بوده است. در همین حال، کوین‌بیس همچنین اشاره کرد که حجم کل معاملات رمزارز “همچنان در حال کاهش است زیرا بازار در تلاش است تا روایت جدیدی برای افزایش قیمت پیدا کند.”

کل حجم معاملات رمزارز طی ۲۴ ساعت گذشته، طبق داده‌های کوین‌مارکت‌کپ، ۶۱.۷۸ میلیارد دلار بوده است که نسبت به روز قبل ۳۳.۲۵ درصد کاهش یافته است. با این حال، صرافی ارز دیجیتال نشانه‌هایی را می‌بیند که احتمال ورود سرمایه‌گذاران جدید به بازار ارز دیجیتال در آینده نزدیک را تقویت می‌کند:

“به نظر ما، پذیرش بیشتر بیت‌کوین به عنوان “طلای دیجیتال” می‌تواند تقاضا از سوی گروه جدیدی از سرمایه‌گذاران در این وضعیت بازار را امکان‌پذیر سازد.”

بر اساس داده‌های CoinStats، تسلط بیت‌کوین بر کل بازار ارز دیجیتال ۵۰.۶ درصد است. تسلط بیت‌کوین به نسبت ارزش بازار بیت‌کوین به کل ارزش بازار ارز دیجیتال گفته می‌شود. این گزارش همچنین توضیح داد که آن دسته از افرادی که منتظر کاهش قیمت برای سرمایه‌گذاری هستند، ممکن است با ورود بیشتر سرمایه‌گذاران، افت قیمت‌های کمتری را شاهد باشند.

کوین‌بیس در گزارش خود نوشت:

«در نتیجه، ما فکر می‌کنیم که افت‌های احتمالی قیمت با خریدهای تهاجمی‌تری نسبت به چرخه‌های گذشته روبرو شوند، این در حالی است که نوسانات قیمت همچنان در روند کشف قیمت باقی می‌ماند.»

رویدادهای نصف شدن بیت‌کوین بارها با جهش‌های قیمتی این ارز دیجیتال همراه بوده است. به دنبال آخرین نصف شدن که در می ۲۰۲۰ رخ داد، قیمت بیت‌کوین افزایش چشمگیری داشت. قیمت بیت‌کوین که در زمان نصف شدن روی ۸،۷۸۷ دلار بود، با جهش به تقریباً ۶۹،۰۰۰ دلار در نوامبر ۲۰۲۱ رسید.

در ششم آوریل، کوین تلگراف گزارش داد که دادگاه تجدید نظر ایالات متحده برای حوزه دوم به نفع کوین‌بیس رأی داد و تأیید کرد که فروش ثانویه ارزهای دیجیتال در این پلتفرم، قانون بورس اوراق بهادار را نقض نمی کند.

شاکیان ادعا کرده بودند که کوین بیس اوراق بهادار ثبت نشده را ارائه و فروش می دهد. علاوه بر این، آنها این صرافی را به نقض قوانین مختلف اوراق بهادار متهم کردند. با این حال، کوین‌بیس استدلال کرد که فروش ثانویه دارایی های دیجیتال معیارهای تراکنش اوراق بهادار را برآورده نمی کند و ارتباط قوانین اوراق بهادار را در این مورد زیر سوال برد.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

مروری بر مهم‌‎ترین رویدادهای رمزارزها در روزهای آینده 

این هفته در بازار ارزهای دیجیتال، رویدادهای مهمی در جریان است که…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسانات بیت‌کوین زیر قیمت 67هزار دلار ادامه‌دار است

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اگر قیمت بیت کوین بتواند از…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی،…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید