صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : قیمت بیت‌کوین در صورت تحقق این اتفاق می‌تواند در هفته پیش‌رو به ۷۷ هزار دلار برسد

قیمت بیت‌کوین در صورت تحقق این اتفاق می‌تواند در هفته پیش‌رو به ۷۷ هزار دلار برسد

قیمت بیت‌کوین (BTC) طی ۲۴ ساعت گذشته با ۳.۵ درصد کاهش به حدود ۶۹،۴۵۳ دلار در معاملات اولیه آسیا رسید. این رمزارز پیشرو در حال آزمایش مجدد محدوده حمایتی بین ۶۹،۲۰۰ تا ۶۹،۵۰۰  دلار است تا به بالاترین قیمت تاریخی خود (ATH) یعنی بالای ۷۳ هزار دلار برسد.

علاوه بر این، بیت‌کوین در اوایل این هفته موفق شد سطح مقاومت حدود ۶۷،۲۰۰ دلار را بشکند، که نشان می‌دهد خریداران همچنان بازار را کنترل می‌کنند.

با این حال، قیمت بیت‌کوین باید در هفته‌های آینده به طور مداوم بالاتر از ۷۳ هزار دلار بسته شود تا الگوی احتمالی “دبل تاپ” که با واگرایی نزولی در شاخص قدرت نسبی (RSI) پیش‌بینی می‌شود را باطل کند.

پس از تأیید اخیر صندوق‌های قابل معامله در بورس مبتنی بر بیت‌کوین (ETF) در ایالات متحده و هنگ کنگ، جریان ورودی نقدینگی به طور چشمگیری افزایش یافته است. علاوه بر این، سرمایه‌گذاران از نقدشوندگی بهتر و پلتفرم‌های معاملاتی امن برای بیت‌کوین اطمینان خاطر دارند.

دارندگان بیت‌کوین تمایل بیشتری به نگهداری به جای فروش دارند

بر اساس داده‌های درون-زنجیره‌ای، دارندگان بیت‌کوین تمایل بیشتری به نگهداری دارایی‌های خود به جای فروش آن‌ها دارند. همچنین، تعداد بیشتری از سرمایه‌گذاران بیت‌کوین را به عنوان ذخیره ارزش به جای یک ابزار معاملاتی می‌بینند.

طبق اندیکاتور TD Sequential در تایم‌فریم ۱ ساعته، قیمت بیت‌کوین به زودی به سمت بالاترین قیمت تاریخی خود باز خواهد گشت. علاوه بر این، قیمت بیت‌کوین سطح حمایتی قوی را بالای ۶۶ هزار دلار تثبیت کرد، جایی که بیش از ۵۳۰۰۰۰ واحد بیت‌کوین در آنجا معامله شد.

هدف اصلی بعدی برای بیت‌کوین حدود ۷۳،۸۸۵ دلار است که با سطح فیبوناچی ۲.۶۱۸ در تایم‌فریم ۴ ساعته مطابقت دارد.

بسته شدن قاطعانه بالای ۷۴ هزار دلار، قیمت بیت‌کوین را به سمت ۷۷ هزار دلار که با سطح فیبوناچی ۳.۶۱۸ در تایم‌فریم ۴ ساعته مطابقت دارد، سوق خواهد داد.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید