صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : مدیر کل BIS از بانک‌های مرکزی می‌خواهد تا در زمینه CBDC‌ها پیشرو باشند

مدیر کل BIS از بانک‌های مرکزی می‌خواهد تا در زمینه CBDC‌ها پیشرو باشند

آگوستین کارستنز (Agustín Carstens) از CBDC‌ها به عنوان مهم‌‌ترین عامل در رهبری نوآوری در بانک‌های مرکزی یاد کرد و گفت که این ارزها می‌توانند به بانک‌های مرکزی کمک کنند تا در عصر دیجیتال باقی بمانند و به مردم خدمات بهتری ارائه دهند. یکی از چالش‌های این حوزه تنوع زیرساخت‌های فناوری است که کشورهای مختلف قصد دارند برای پروژه‌های CBDC خود توسعه دهند.

کارستنز همچنین به خطرات سایبری و امکانات جدید برای اقدامات مجرمانه توسط  توسعه‌دهندگان سارق اشاره کرد. وی از جمله اولویت‌های CBDC‌ها را مقابله با تهدیدات بالقوه اعلام کرد و انعطاف‌پذیری طراحی را به عنوان موضوع شماره یک نامید.  در مورد مشکلات حریم خصوصی اظهار داشت:

حفظ سطح مناسب حریم خصوصی، مثلا برای اطمینان از پذیرش عمومی CBDC‌های خرده‌فروشی بسیار مهم  هستند.

کارستنز متعهد شد که BIS از بانک‌های مرکزی که در این زمینه فعال هستند حمایت می‌کند و در همین زمینه به بانک ملی سوئیس در توسعه یک CBDC عمده کمک می‌کند و ، پلتفرم مشترکی با مقامات پولی مرکزی چین، هنگ کنگ، تایلند و امارات متحده عربی ایجاد می‌کند، یک اثبات مفهوم (PoC) برای ردیاب تراکنش‌ها با بانک مرکزی اروپا توسعه می‌دهد.

اخبار مرتبط: دیفای چیست و چه تفاوت‌هایی با بانک‌های سنتی دارد؟

منبع: cointelegraph.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آغاز معاملات ETFهای اسپات بیت کوین و اتریوم در هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ در اقدامی مهم، معاملات ETFهای اسپات بیت‌کوین و اتریوم را از…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

هشدار! مراقب صرافی جایگزین بینگ‌اکس باشید!

اخبار فوری حاکی از آن است که صرافی بینگ‌اکس پس از جلب…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت‌کوین در آستانه‌ی 70 هزار دلار

بیت‌کوین با عبور از میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته و معامله بالای…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید