صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : صعود آکاش اولین رمزارز AR/VR جهان، به سمت ۶ میلیون دلار

صعود آکاش اولین رمزارز AR/VR جهان، به سمت ۶ میلیون دلار

قیمت شبکه آکاش طی ۲۴ ساعت گذشته با جهشی ۴۵ درصدی، به ۶ دلار در ساعت ۴ صبح به وقت شرق آمریکا رسید. حجم معاملات این رمزارز نیز با رشدی ۲,۰۴۳ درصدی به ۸۴.۹ میلیون دلار افزایش یافت. رمز ارز بومی شبکه آکاش، AKT، در ابتدا با افزایشی بیش از ۵۰ درصد، به قیمت ۶.۸ دلار رسید. در این مسیر، توکن AKT موفق شد مقاومت تاریخی خود در ۶ دلار را به سطح حمایتی قوی تبدیل کند و از اصلاح قیمت جلوگیری کند.

این افزایش قیمت پس از اعلام پروژه در مورد برگزاری رویداد «آکاش تسریع ۲۴» صورت گرفت. این رویداد، اولین اجلاس یک‌روزه آکاش است که «کل جامعه را برای یک برنامه فشرده از سخنرانی‌ها و پنل‌های بحث با درخشان‌ترین ذهن‌های حوزه هوش مصنوعی غیرمتمرکز گرد هم می‌آورد.»

علاوه بر این، شبکه آکاش طی ماه گذشته شاهد فعالیت‌های زیادی بوده است. در ۱۸ مارس، این پروژه اعلام کرد که AKT در صرافی کوین‌بیس قابل معامله خواهد شد. همچنین، تنها هفته گذشته، آکاش شاهد استقرار جدید مدل «Llama 3 70B» بر روی شبکه خود بود که آن را «قادرترین مدل هوش مصنوعی در دسترس عموم» توصیف کرد.

جهش قیمت شبکه آکاش، غافلگیرکننده بود و باعث شد تا توکن این شبکه ظرف مدت کمتر از ۳۰ دقیقه، از ۴.۰۰۸۲ دلار به ۶.۸۲۰۳ دلار برسد. این افزایش سریع باعث اصلاح قیمت شد و AKT را به سطح حمایتی ۶ دلار رساند. با این حال، با چنین جهش قیمتی ناگهانی، اصلاح قیمت ممکن است این سطح حمایتی را بشکند و باعث سقوط دوباره توکن به سطوح قبلی شود. برای پیش بینی روند آتی قیمت، معامله‌گران به دنبال شاخص‌های تکنیکال و سیگنال‌های مشابه هستند که می‌توانند بینشی در مورد مسیر آینده قیمت AKT ارائه دهند.

برای مثال، مقدار شاخص قدرت نسبی (RSI) توکن به سرعت به منطقه اشباع خرید (Overbought) صعود کرد و به عدد ۹۷.۷۷ رسید که حتی در صنعت ارزهای دیجیتال هم نادر است. با این حال، از آن زمان، این مقدار به ۷۲.۹۵ کاهش یافته است که در زمان نگارش این خبر، همچنان بر همین مقدار است.

در حالی که مقدار RSI نشان می‌دهد معامله‌گران در حال سودگیری هستند، باندهای بولینگر پروژه (Bollinger Bands) همچنان بسیار عریض باقی مانده‌اند که یک نشانه صعودی است. البته، این باندها ممکن است طی ساعات آینده شروع به تنگ شدن کنند.

همانطور که گفته شد، افزایش ناگهانی قیمت، معمولاً منجر به اصلاح قیمتی به همان شدت می‌شود، به این معنی که قیمت AKT ممکن است در مقطعی از روز، سطح حمایتی ۶ دلار را بشکند که می‌تواند منجر به کاهش قیمت آن به سطح حمایتی ۵ دلار یا حتی بازگشت به ۴ دلار، که قیمت ابتدایی آن بود، شود. با این حال، این احتمال نیز وجود دارد که معامله‌گران برای خرید در قیمتی پایین‌تر از قیمت فعلی AKT اقدام کنند و در نتیجه، قیمت آن را دوباره به سمت بالا هدایت کنند و یا حداقل به آن اجازه دهند تا بالای ۶ دلار باقی بماند.

در حال حاضر، قیمت AKT نامشخص است، بنابراین هر کسی که به دنبال کار با این آلت کوین است، باید بسیار محتاط باشد و قبل از هر اقدامی، تا حد امکان تحقیق کند. با وجود افزایش قابل توجه قیمت شبکه آکاش در ۲۴ ساعت گذشته، پروژه‌هایی وجود دارند که پتانسیل بیشتری برای رشد در نظر گرفته می‌شوند. یکی از این پروژه‌ها، ۵ اسکِیپ (5SCAPE) است که تاکنون موفق به جمع‌آوری ۵.۴۸ میلیون دلار در مرحله پیش‌فروش خود شده است.

۵ اسکِیپ یک اکوسیستم واقعیت افزوده/واقعیت مجازی است که هدف آن تبدیل شدن به دروازه ورود به فناوری‌های برتر دهه آینده است. به عبارت دیگر، این پروژه بر این باور است که واقعیت‌های مجازی و افزوده، پتانسیل عظیمی برای متحول کردن بخش‌های خاصی از جامعه، از جمله آموزش، بازی و سرگرمی به طور کلی، دارند. ۵ اسکِیپ بر این باور است که دنیای مجازی می‌تواند مرزهای دنیای واقعی را کنار بزند و یا حتی به طور کامل حذف کند و در عین حال، دنیای واقعیت مجازی (VR) بسیار واقع‌گرایانه‌ای را ارائه دهد.

برای مثال، در حوزه بازی، این فناوری می‌تواند تجربه‌ای فراگیر از ورزش‌های مختلف، مسابقات اتومبیل‌رانی پر سرعت، نبردهای هیجان‌انگیز و موارد دیگر را به ارمغان بیاورد. این قابلیت‌ها هم‌اکنون با لیست‌های انتظار پرشماری از کاربران علاقه‌مند همراه است. با این حال، برای دستیابی به همه این موارد، این پروژه ابتدا باید پیش‌فروش خود را به پایان برساند. در حال حاضر، توکن این پروژه با نام ۵اسکِیپ با قیمت ۰.۰۰۳۲۷ دلار در مرحله پنجم پیش‌فروش عرضه می‌شود. با ورود به مرحله بعدی، قیمت این توکن با افزایشی ۱۴.۹۸ درصدی به ۰.۰۰۳۷۶ دلار خواهد رسید. در زمان پایان پیش‌فروش، قیمت توکن به ۰.۰۱ دلار خواهد رسید که به معنای افزایش بیش از ۲۰۰ درصدی نسبت به قیمت فعلی است.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

مروری بر مهم‌‎ترین رویدادهای رمزارزها در روزهای آینده 

این هفته در بازار ارزهای دیجیتال، رویدادهای مهمی در جریان است که…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسانات بیت‌کوین زیر قیمت 67هزار دلار ادامه‌دار است

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اگر قیمت بیت کوین بتواند از…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی،…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید