صفحه اصلی > اخبار : ویزا، امکان پرداخت هزینه تراکنش‌های اتریوم (گس فی) را با کارت اعتباری فراهم کرد

ویزا، امکان پرداخت هزینه تراکنش‌های اتریوم (گس فی) را با کارت اعتباری فراهم کرد

شرکت ویزا که در زمینه خدمات مالی فعالیت می‌کند، مدتی قبل دو قرارداد هوشمند آزمایشی را در بستر گوئرلی راه‌اندازی کرد تا بتواند تراکنش‌های بدون کارمزد را به کاربران خود ارائه کند. این شرکت شناخته‌شده در حوزه پرداخت و ارائه‌دهنده کارت‌های اعتباری، نام قراردادهای هوشمند خود را پی‌مستر (Paymaster) گذاشت. پی‌مستر، با مدیریت کارمزد تراکنش‌ها می‌تواند به بهبود تعامل کاربران با شبکه اتریوم کمک کند. پس از راه‌اندازی این قراردادهای هوشمند، حالا شرکت ویزا به دنبال آن است که امکان پرداخت هزینه تراکنش‌ها یا گس‌فی اتریوم از طریق کارت‌های اعتباری‌ را برای کاربرانش فراهم کند.

در این روش جدید که شرکت ویزا فراهم کرده، از استاندارد انتزاع حساب ERC-4337 اتریوم و دو قرارداد هوشمند خاص به نام پِی مستر (Paymaster) استفاده شده است. این روش باعث پرداخت برون زنجیره‌ای «گس‌ فی» می‌شود. روند انجام این فرآیند به صورت زیر است:

  1. کاربر از طریق کیف پول خود یک تراکنش اتریوم انجام می‌دهد و جزئیات تراکنش را به سرویس پی مستر ارسال می‌کند. پی مستر، هزینه تراکنش‌ها را محاسبه و سپس با استفاده از سیستم سایبرسورس (Cybersource) شرکت پرداختی ویزا، شارژ ویزا کارت کاربر انجام می‌شود.
  2. پی‌مستر با ارسال یک امضای دیجیتالی به کیف پول کاربر، مراحل پرداخت را تأیید می‌کند.وقتی کاربر تاییدیه یا همان امضای دیجیتال را دریافت کرد، این امضای دیجیتالی از طریق کیف پول به تراکنش متصل و سپس به اتریوم ارسال می‌شود. لازم به ذکر است که تاییدیه ارسال شده به کاربر زمان مشخصی دارد و پس از پایان اعتبار نمی‌توان از آن استفاده کرد.
  3. در پایان، قرارداد هوشمند پی مستر، آن امضا را تایید و گس فی یا همان هزینه تراکنش را برای پردازش معامله پوشش می‌دهد.

 

کاربران ویزا از این طریق می‌توانند به صورت مستقیم هزینه تراکنش‌های خود را با ویزا کارت پرداخت کنند. شرکت پرداختی ویزا این روش نوین را در بستر تست‌نت گوئرلی (Goerli) اجرا کرده و از ابزارهای منبع باز مانند کتابخانه «userop.js» استکاپ (Stackup) بهره برده است.

پروانه حسین‌زاده

پست های مرتبط

کارمزد بالای GBTC، عامل اصلی فرار سرمایه؟

صندوق قابل معامله بورسی بیت‌کوین Grayscale (GBTC) همچنان شاهد خروج قابل توجه…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

شمارش معکوس هاوینگ، آیا جهش قیمت بیت‌کوین در راه است

با در نظر گرفتن میانگین زمان تولید هر بلاک بیت‌کوین که ۱۰…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

چالش قانونی کوین‌بیس علیه مقررات SEC در خصوص ارزهای دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس از دادگاه ایالات متحده درخواست کرده است تا…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید