صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : احتمال پذیرش ETF اتریوم به 12% کاهش یافته است

احتمال پذیرش ETF اتریوم به 12% کاهش یافته است

تأیید صندوق قابل معامله در بورس (ETF) اتریوم با کندی بیشتری روبرو خواهد شد، زیرا کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تصمیم خود را در مورد روند تأیید صندوق ETF اتریوم spot Invesco Galaxy به تعویق انداخته است، که باعث ایجاد عدم اطمینان در بازار ارزهای دیجیتال شده است.

در اکتبر سال گذشته، شرکت Invesco Galaxy درخواست تغییر مقررات را برای لیست و تجارت سهام صندوق ETF اتریوم spot خود، سهام تراست مبتنی بر کالا، تحت قانون بورس اوراق بهادار 1934 و Rule 19b-4 به SEC ارائه کرد، که در نوامبر در ثبت federal منتشر شد.

هدف صندوق ETF اتریوم spot شرکت Invesco Galaxy این است که با نگهداری واحدهای ETH با یک متولی متفاوت، عملکرد قیمت لحظه ای اتر را منعکس کند. این سند نشان داد که Invesco حامی مالی و Galaxy Digital مجری است که وظیفه فروش ETH برای پوشش هزینه های Trust را بر عهده دارد. با این حال، طبق پرونده‌ای در روز دوشنبه، کمیسیون تصمیم گرفته است تا تصمیم خود را در مورد پیشنهاد شرکت به تعویق بیاندازد.

در این پرونده آمده است:

  • کمیسیون بورس و اوراق بهادار اعلام کرد که برای تجزیه و تحلیل نگرانی های مرتبط و تغییر مقررات پیشنهادی به زمان بیشتری نیاز است و بر لزوم زمان بیشتر برای ارزیابی کامل پیشنهاد ETF وجه نقد تاکید کرد. بنابراین، ناظر مقررات 60 روز دیگر برای تأیید یا رد این پیشنهاد مهلت داده است.
  • کمیسیون تشخیص می‌دهد که تعیین مدت زمان طولانی تری برای صدور دستور تأیید یا رد تغییر مقررات پیشنهادی مناسب است تا زمان کافی برای بررسی تغییر مقررات پیشنهادی و موضوعات مطرح شده در آن را داشته باشد.
  • با توجه به اینکه SEC در مجموع 240 روز از تاریخ انتشار فرصت دارد تا قبل از اتخاذ تصمیم نهایی برای تأیید یا رد درخواست، تمدید کند، انتظار می رود این سازمان تا 5 ژوئیه 2024 تصمیم نهایی را در مورد صندوق ETF اتریوم spot Invesco Galaxy صادر کند.
  • شرکت Invesco Galaxy آخرین شرکت مدیریت دارایی است که شاهد تأخیر در بررسی پیشنهاد ETF وجه نقد خود توسط این آژانس است. سایر شرکت‌های برجسته مانند Blackrock نیز در طول زمان با همین سرنوشت روبرو شده‌اند.
  • پیشنهاد Blackrock برای ETF اتریوم spot در مارس به تعویق افتاد و این دومین بار است که کمیسیون پیشنهاد این شرکت را به تعویق می اندازد. این تأخیرهای مکرر SEC تاکنون سایه ای بر محصولات مبادلاتی در جامعه ارزهای دیجیتال انداخته است.

صندوق‌های قابل معامله در بورس اتریوم (ETF) برخلاف بیت‌کوین که با خوش بینی بی وقفه از سوی این چهره‌ها مواجه شد، به مرور زمان با احساسات منفی مداوم از سوی چهره‌های برجسته در حوزه ارزهای دیجیتال مواجه شده‌اند. ماه گذشته، جاستین سان، بنیانگذار ترون، ناباوری خود را نسبت به تأیید این محصولات تا مهلت 31 مه اعلام کرد. او گفت: “نظر صادقانه من این است که یک ETF اتریوم در ماه مه تأیید نخواهد شد.”

در حال حاضر، احتمال پذیرش صندوق‌های قابل معامله در بورس اتریوم spot اکنون تنها 12 درصد است که کاهش قابل توجهی نسبت به 76 درصدی است که در ژانویه پس از تأیید صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین spot ثبت شد.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

مروری بر مهم‌‎ترین رویدادهای رمزارزها در روزهای آینده 

این هفته در بازار ارزهای دیجیتال، رویدادهای مهمی در جریان است که…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسانات بیت‌کوین زیر قیمت 67هزار دلار ادامه‌دار است

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اگر قیمت بیت کوین بتواند از…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی،…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید