صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : بنیان‌گذار شت‌کوین SafeMoon دستگیر شد

بنیان‌گذار شت‌کوین SafeMoon دستگیر شد

SAFEMOON

پلیس آمریکا بنیان‌گذار پروژه اسکم و کلاهبرداری سیف‌مون (SafeMoon) که جز دسته شت‌کوین‌ها بود دستگیر کرد.

طبق اتهامات، این شرکت سرمایه گذاران را فریب داده و از وجوه آنها برای سود شخصی سوء استفاده کرده است. به گفته کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، مدیران این شرکت بیش از ۲۰۰-میلیون دلار از پول شرکت را برای خرید خودروهای مک لارن و خانه‌های لوکس برداشت کرده‌اند.

آن‌ها همچنین به جرم پول‌شویی متهم شده‌اند و برخلاف ادعای نادرست مدیران این پروژه، آنها نقدینگی لازم را در سیف‌مون قفل نکرده بودند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در سال ۲۰۲۳فعالیت‌های خود را برای مبارزه با تخلفات کریپتو افزایش داده است. این نهاد نظارتی چند وقت گذشته  علیه غول صنعت کریپتو Binance و صرافی Coinbase مستقر در ایالات متحده شکایت کرده است و اوایل امسال در شکایت خود علیه Ripple شکست خورد و دادگاه ایالات متحده حکم داد که XRP یک اوراق بهادار نیست.

منبع: watcher.guru

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آغاز معاملات ETFهای اسپات بیت کوین و اتریوم در هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ در اقدامی مهم، معاملات ETFهای اسپات بیت‌کوین و اتریوم را از…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

هشدار! مراقب صرافی جایگزین بینگ‌اکس باشید!

اخبار فوری حاکی از آن است که صرافی بینگ‌اکس پس از جلب…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت‌کوین در آستانه‌ی 70 هزار دلار

بیت‌کوین با عبور از میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته و معامله بالای…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید