صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : عصبانیت کاربران EigenLayer از نحوه توزیع ایردراپ

عصبانیت کاربران EigenLayer از نحوه توزیع ایردراپ

eigenlayer-airdrop

پروتکل Eigenlayer که اتریوم را دوباره استیک می‌کند، قول داده است که ۱۵ درصد از کل توکن‌های EIGEN را به جامعه اختصاص دهد، اما همه از این موضوع راضی نیستند. کاربرانی که احساس می‌کردند از دریافت توکن رایگان (ایردراپ) جامانده‌اند، به ساختار غیر قابل انتقال توکن، محدودیت‌های جغرافیایی شدید و دوره زمانی کوتاه برای دریافت ایردراپ اعتراض کردند.

بسیاری از کاربران با وجود اینکه Eigenlayer به طور رسمی توزیع رایگان توکن را تایید نکرده بود، اقدام به استیک کردن اتر در این پروتکل کردند. با این حال، تنها ۵ درصد از کل توکن‌ها به کاربران اولیه که در فصل اول شرکت کرده‌اند اختصاص داده می‌شود و مابقی در فصل‌های بعدی توزیع خواهد شد. مورد دیگری که باعث ناراحتی کاربران شد این است که توکن‌های دریافتی قابل انتقال و فروش نیستند تا اینکه تاریخ آن مشخص شود. همچنین، برخی از کاربران مدل توزیع خطی را که در آن تعداد توکن‌های دریافتی با میزان استیک کردن رابطه مستقیم دارد، ناعادلانه می‌دانند زیرا باعث می‌شود کاربران با استیک بالا، توکن بیشتری دریافت کنند.

محدودیت جغرافیایی برای دریافت ایردراپ نیز باعث ناراحتی کاربران شده است. طبق قوانین Eigenlayer، کاربران ۳۰ کشور از جمله آمریکا، کانادا، چین و روسیه نمی‌توانند توکن دریافت کنند. با وجود انتقادها، برخی از کارشناسان این حوزه معتقدند که تخصیص ۱۵ درصدی توکن به کاربران، نوعی بخشش است و مدل توزیع خطی نیز عادلانه‌ترین روش برای جلوگیری از سوء استفاده است.

منبع: cointelegraph.com

اخبار مرتبط: رویدادی که خبر می‌دهد آلت‌سیزن نزدیک است

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

پیش بینی استاندارد چارترد: بیت‌کوین امسال به ۱۵۰ هزار دلار خواهد رسید

با صعود بیت‌کوین (BTC) از قله قبلی اش در مرز ۶۹ هزار…

۳ خرداد ۱۴۰۳

در پی احتمال تایید ETH اتریوم، قیمت میم‌‌کوین‌‌های این شبکه سر به فلک کشیدند!

قیمت میم‌کوین‌های اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته جهش قابل توجهی را تجربه…

۳ خرداد ۱۴۰۳

تتر ۱ میلیارد دلار دیگر USDT چاپ کرد: تاثیرات آن چه خواهد بود؟

تتر، بزرگترین ناشر استیبل‌کوین جهان، با چاپ یک میلیارد دلار دیگر توکن…

۳ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید