صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : جامعه سولانا به واگذار کردن تمام کارمزدها به تاییدکنندگان رأی داد

جامعه سولانا به واگذار کردن تمام کارمزدها به تاییدکنندگان رأی داد

در یک تصمیم عجیب، جامعه سولانا با اکثریت آرا به واگذاری تمامی کارمزدهای اولویت به تاییدکنندگان شبکه رای داد. پیش از این، این کارمزدها به طور مساوی بین پاداش به تاییدکنندگان و سوزاندن توکن SOL برای کنترل تورم تقسیم می‌شد.

این تغییر با ۷۷ درصد آرا به تصویب رسید که نشان از حمایت قاطع جامعه از این تصمیم دارد. طرفداران این تغییر استدلال می‌کنند که پاداش بیشتر به تاییدکنندگان، امنیت شبکه را تقویت می‌کند.

این تغییر با وجود افزایش قابل توجه قیمت سولانا از اواخر ۲۰۲۳ صورت گرفته است. هرچند ارزش این توکن در مارس ۲۰۲۴ به حدود ۲۱۰ دلار رسید، اما هم اکنون در حدود ۱۷۱ دلار معامله می‌شود.

اما علی‌رغم عملکرد قیمتی خوب، شبکه سولانا همچنان با مشکلات تراکم و چندین مورد قطعی دست‌وپنجه نرم می‌کند. این شبکه دست‌کم در چهار مورد مجزا با اختلال مواجه شده است.

اولین مورد در سپتامبر ۲۰۲۱ با حمله ربات‌ها به شبکه و تشدید تراکم رخ داد که باعث از کار افتادن ۱۷ ساعته شبکه شد. تنها چهار ماه بعد، در دسامبر، ترافیک غیرمنتظره باعث قطعی مجدد شد. در همان ماه، فروش توکن بازی SolChick نیز به تراکم شبکه دامن زد.

در سال ۲۰۲۳، سولانا یک قطعی بزرگ دیگر را به دلیل ترافیک بالا تجربه کرد. در آن زمان، تاییدکنندگان سولانا دلیل این مشکل را به‌روزرسانی نرم‌افزار تایید اعتبار می‌دانستند، اما بازگشت به نسخه قبلی نرم‌افزار هم نتوانست مشکل را حل کند.

در نهایت، تاییدکنندگان کل شبکه را با استفاده از نسخه پایدار نرم‌افزار راه‌اندازی مجدد کردند و فعالیت عادی در شبکه از سر گرفته شد.

پس از این قطعی‌های پی‌درپی، توسعه‌دهندگان سولانا جامعه را با رفع باگ‌ها و بروزرسانی‌های کلی اطمینان خاطر دادند، اما احتمال قطعی‌های آینده را رد نکردند.

به نظر می‌رسد این قطعی‌ها بهای تراکنش‌های سریع در سولانا است. بر اساس CoinGecko، بلاکچین سولانا همچنان با سرعت تراکنش خیره‌کننده‌ای فعالیت می‌کند و در تاریخ ۶ آوریل ۲۰۲۴ به رکورد ۱,۵۰۴ تراکنش در ثانیه دست یافت.

این امر سولانا را به سریع‌ترین شبکه بلاکچین تا به امروز تبدیل می‌کند و این شبکه در تلاش است تا تعادل میان قابلیت اطمینان و سرعت تراکنش برقرار کند.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید