صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : نگاهی به شیبا اینو در 1084 روز پس از سوزاندن تاریخی توسط بوترین

نگاهی به شیبا اینو در 1084 روز پس از سوزاندن تاریخی توسط بوترین

تقريبا سه سال پيش، بازار ارزهای دیجیتال شاهد رویدادی تاریخی بود. ویتالیک بوترین، هم‌بنیانگذار اتریوم، سوزاندن عظیمی روی توکن‌های شیبا اینو (SHIB) اجرا کرد و به طور دائم تعداد خیره‌کننده‌ی ۴۱۰ تریلیون توکن را از چرخه خارج کرد.

این حرکت جسورانه که در آن زمان تقریباً معادل ۶.۷ میلیارد دلار ارزش داشت، نقطه عطفی برای SHIB و کل بازار ارزهای دیجیتال به شمار می‌رفت. ویتالیک بوترین در تاریخ ۱۷ می ۲۰۲۱، پس از اینکه به طور ناخواسته نیمی از کل عرضه SHIB به او هدیه داده شد، تصمیم گرفت ۹۰ درصد از دارایی‌های SHIB خود را سوزانده و آن‌ها را به یک آدرس غیرقابل‌استفاده در بلاک‌چین ارسال کند. دلیل او این بود که نمی‌خواست «کانون قدرتی از آن نوع» باشد. این اقدام عملاً کل عرضه SHIB را تقریباً به نصف کاهش داد. ۱۰ درصد باقیمانده از دارایی‌های او با ارزش‌های وی برای حمایت از تلاش‌های نجات‌بخش با چشم‌اندازی بلندمدت، به یک سازمان خیریه اختصاص داده شد.

حالا با گذشت ۱۰۸۴ روز، چشم‌انداز ارزهای دیجیتال به طور قابل توجهی تغییر کرده است. سوزاندن چنین مقدار هنگفتی از SHIB تأثیر ماندگاری بر درک و ارزش این توکن داشته است. در حالی که بلافاصله پس از این اقدام، شاهد افزایش خفیف قیمت بودیم، تأثیرات بلندمدت آن با ظرافت بیشتری همراه بوده است. با توجه به اینکه بازار ارزهای دیجیتال تحت تأثیر عوامل متعددی مانند پیشرفت‌های تکنولوژی، پویایی قیمت و تغییر احساسات سرمایه‌گذاران قرار دارد، قیمت فعلی SHIB حاصل یک بازی پیچیده از این عوامل است.

با این وجود، سوزاندن SHIB توسط یکی از بنیانگذاران اتریوم همچنان یک رویداد مهم در تاریخ ارزهای دیجیتال به شمار می‌رود. همانطور که قبلا گزارش شده است، این سوزاندن عظیم که اکنون ارزشی معادل ۱۰ میلیارد دلار دارد، در صورت احتساب سوزاندن به عنوان تراکنش، ممکن است بزرگترین سوزاندن در تمام طول تاریخ ارزهای دیجیتال باشد.

در همین حال، جامعه شیبا اینو همچنان به سوزاندن توکن‌های SHIB ادامه می‌دهد. تیم شیبا اینو در ماه مارس، میلیاردها توکن SHIB را در کنار توکن‌های BONE و LEASH سوزاند. در ۲۴ ساعت گذشته، در مجموع 4,725,055 توکن SHIB در شش تراکنش سوزانده شده است. در زمان نگارش این خبر، SHIB در ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۰.۴۶ درصد، به قیمت ۰.۰۰۰۰۲۴۷۳ دلار معامله می‌شود.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

پیش بینی استاندارد چارترد: بیت‌کوین امسال به ۱۵۰ هزار دلار خواهد رسید

با صعود بیت‌کوین (BTC) از قله قبلی اش در مرز ۶۹ هزار…

۳ خرداد ۱۴۰۳

در پی احتمال تایید ETH اتریوم، قیمت میم‌‌کوین‌‌های این شبکه سر به فلک کشیدند!

قیمت میم‌کوین‌های اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته جهش قابل توجهی را تجربه…

۳ خرداد ۱۴۰۳

تتر ۱ میلیارد دلار دیگر USDT چاپ کرد: تاثیرات آن چه خواهد بود؟

تتر، بزرگترین ناشر استیبل‌کوین جهان، با چاپ یک میلیارد دلار دیگر توکن…

۳ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید