صفحه اصلی > اخبار : دستگیری رونالدینیو به دلیل کلاهبرداری در ارز دیجیتال

دستگیری رونالدینیو به دلیل کلاهبرداری در ارز دیجیتال

اسطوره فوتبال برزیل، رونالدینیو گائوچو، احتمالا بازداشت خواهد شد؛ زیرا درگیر تحقیقات کلاهبرداری ارزهای دیجیتال در کشورش است. رونالدینیو که متهم به ارتباط با یک شرکت هرمی پس از بازنشستگی است، ظاهراً باعث زیان مالی بسیاری از سرمایه‌گذارانی شده که تحت‎تأثیر شخصیت و اسم او بوده‌اند.

 

این ستاره فوتبال که توسط کمیته اهرام مالی اتاق نمایندگان برزیل احضار شده، ابتدا برای شهادت در 24 آگوست فراخوانده شد اما شرایط نامساعد جوی، برنامه‌ سفرش را کنسل کرد و باعث لغو پروازها به پورتو آلگره، محل برگزاری جلسه شد. این بی‌اعتنایی خشم نمایندگان مجلس را برانگیخت و کمیته فرصت دیگری را برای شهادت رونالدینیو تمدید کرده است که در صورت عدم حضور مجدد، قانونگذاران اعلام کرده اند به دنبال صدور حکم قضایی هستند تا به مقامات اجازه دهدند او را به زور به کمیته بیاورند.

 

این شرکت ارزدیجیتال هرمی با وعده بازدهی قابل توجه روزانه بیش از 2٪، ظاهراً سرمایه‌گذاران را ترغیب کرده تا حداقل 30 دلار را در ارزهای‌دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند. شکایتی مبنی بر درخواست بیش از 61 میلیون دلار غرامت علیه این شرکت به دلیل عدم تحقق این وعده‌ها مطرح شده است.

 

قانونگذاران در حال بررسی این موضوع هستند که آیا رونالدینیو به شرکت اجازه داده است از نام و تصویر خود در مواد تبلیغاتی استفاده کند یا خیر و نمایندگان قانونی او ادعا می کنند که او صرفا یک سفبر بوده و مانند بسیاری دیگر قربانی این عملیات تقلبی شده است. آنها ادعا می‌کنند که تصویر و نام او به طور غیرقانونی برای فریب دادن سرمایه‌گذاران بالقوه، بدون مجوز مناسب، مورد سوء‌استفاده قرار گرفته است.

نگار حاتمی

پست های مرتبط

آغاز معاملات ETFهای اسپات بیت کوین و اتریوم در هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ در اقدامی مهم، معاملات ETFهای اسپات بیت‌کوین و اتریوم را از…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

هشدار! مراقب صرافی جایگزین بینگ‌اکس باشید!

اخبار فوری حاکی از آن است که صرافی بینگ‌اکس پس از جلب…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت‌کوین در آستانه‌ی 70 هزار دلار

بیت‌کوین با عبور از میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته و معامله بالای…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید