صفحه اصلی > اخبار : روسیه: استخراج‌کننده غیرقانونی رمزارز “۲۲۵ هزار دلار” از شبکه، برق دزدید

روسیه: استخراج‌کننده غیرقانونی رمزارز “۲۲۵ هزار دلار” از شبکه، برق دزدید

کلاهبرداری روسیه

یک تامین کننده برق مدعی شده است که استخراج غیرقانونی کریپتو در روسیه “خسارات قابل توجهی” به شبکه محلی وارد کرده و حدود 225000 دلار برق به سرقت رفته است. به گزارش نشریه حقوقی روسیه پراوو(Pravo)، استخراج‌کننده به طور غیرقانونی برق را از شبکه در یوژنو-ساخالینسک(Yuzhno-Sakhalinsk) ، در اوبلاست ساخالین(Sakhalin Oblast) (در خاور دور روسیه) خارج کرده است. ساخالاینرگو(Sakhalinenergo) تامین کننده برق گفت که کارگران “یک ترانسفورماتور متصل غیرقانونی” را در محوطه یک “شرکت ساختمانی” کشف کردند. این رسانه خاطرنشان کرد که ماینر خسارت زیادی  به شبکه های ارائه دهنده وارد کرده است.

ارائه‌دهنده برق اظهار داشت که ماینر تعداد نامشخصی از تجهیزات استخراج رمزارز را مستقیماً به شبکه متصل کرده است که آن‌ها در دو واحد کانتینری قرار دارند. استخراج‌کننده به طور غیرقانونی «یک زیرایستگاه تبدیل‌کننده با ظرفیت ۱۲۵۰ کیلوولت-آمپر» را به شبکه‌های ساخالین‌انرگو(Sakhalinenergo) متصل کرده است.

این شرکت خاطرنشان کرد که ظرفیت کل تجهیزات حدود 4 میلیون کیلووات در ساعت بود ظاهراً سارق سیستم‌های اندازه گیری را دور زده و عملیات خود را اعلام نکرده است. اما به نظر می‌رسد وی توانسته است بدون تشخیص در محل برای مدت زمان قابل توجهی رمزارز استخراج کند. تامین‌کننده برق همچنین اظهار کرد: تجهیزات استخراج از دسامبر ۲۰۲۱ تا مه ۲۰۲۲ در حال فعالیت بوده است.

اخبار مرتبط: کلاهبرداران “روبل دیجیتال روس” را هدف قرار دادند

پلیس پرونده جنایی علیه استخراج‌کننده متهم را آغاز کرد. طبق اسناد این فرد به وارد کردن خسارت مالی در مقیاس بزرگ  متهم شده است. اموال استخراج‌کننده متهم نیز توقیف شد.

شرکت‌های انرژی روسیه در حال مبارزه با استخراج‌کنندگان غیرقانونی کریپتو

استخراج غیرقانونی معدن در روسیه در حال افزایش است و شرکت‌های برق نسبت به افرادی که سعی در دور زدن کنتورها و سرقت برق از شبکه‌های محلی دارند هوشیارتر شده‌اند. بنا به گزارش RBC در کانون ماینینگ کریپتو ایرکوتسک (Irkutsk)، شرکت‌های برق 430 مورد مشکوک به سرقت برق غیرقانونی کریپتو را شناسایی کرده‌اند به گفته آن‌ها حدود ۳.۳ میلیون دلار ارزش برق دزدیده شده است. این رسانه خاطرنشان کرد:

  مزارع غیرقانونی کریپتو منطقه در خانه‌های شخصی، گاراژها، بالکن‌ها، زیرزمین‌های ساختمان‌های بلند و حتی در اتاق زیر شیروانی یک بیمارستان روانی کشف شده‌اند.

RBC همچنین در ماه اوت در جمهوری روسیه داغستان(Russian Republic of Dagestan) گزارش داد که سارقان «به ارزش 234000» برق را در «نیمه اول سال 2023» به سرقت برده‌اند. در پایان سال گذشته موارد مشابه در اوکراین و همچنین در سال ۲۰۲۱ در چین گزارش شد. کارشناسان داخلی ادعا کردند : در اوایل سال جاری روسیه در حال تبدیل شدن به یک «کانون استخراج ارز دیجیتال» تبدیل شده است.

منبع : cryptonews.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

کارمزد بالای GBTC، عامل اصلی فرار سرمایه؟

صندوق قابل معامله بورسی بیت‌کوین Grayscale (GBTC) همچنان شاهد خروج قابل توجه…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

شمارش معکوس هاوینگ، آیا جهش قیمت بیت‌کوین در راه است

با در نظر گرفتن میانگین زمان تولید هر بلاک بیت‌کوین که ۱۰…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

چالش قانونی کوین‌بیس علیه مقررات SEC در خصوص ارزهای دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس از دادگاه ایالات متحده درخواست کرده است تا…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید