صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : افزایش کلاهبرداری‌های ارزهای دیجیتال؛ نوامبر 263میلیون دلار به سرقت رفت

افزایش کلاهبرداری‌های ارزهای دیجیتال؛ نوامبر 263میلیون دلار به سرقت رفت

Scams on the rise

بزرگ‌ترین سوءاستفاده‌های ماه شامل دو پلتفرم بزرگ Poloniex و HTX/Heco Bridge بود که اولی۱۳۱.۴ میلیون دلار و دومی ۱۱۳.۳ میلیون دلار ضرر کردند. به علاوه در همین ماه یک نفر با حمله فیشینگ ۲۷ میلیون دلار از دست داد و حمله‌های بعدی وام فلش هستند که از آسیب‌پذیری‌های پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) سوءاستفاده می‌کنند. مثلا حمله ۴۵ میلیون دلاری KyberSwap که باعث ثبت رکورد کلاهبرداری در سال ۲۰۲۳ شد. این حملات به طور فزاینده‌ای رایج شده‌اند و کلاهبرداری‌های بزرگ در دنیای دیفای ایجاد کرده‌اند.

شرکت امنیت بلاک‌چین CertiK گزارش داد: بیشترین اقدامات مجرمانه در حمله به پلتفرم‌های مختلف به مبلغ ۳۱۶.۴ میلیون دلار اتفاق افتاده است و همچنین در این مدت خسارت حملات فلش وام به مبلغ ۴۵.۵ میلیون دلاری اعلام شد که خروج ۱.۱ میلیون دلار سرمایه از این بازار را به همراه داشت.

 اقدامات خراب‌کارانه  مانند سوءاستفاده‌ها، کلاهبرداری‌ها و حملات وام فلش در کل سال ۲۰۲۳ تقریبا ۱.۷ میلیارد دلار گزارش شد، در حالی که سال ۲۰۲۲ این مبلغ ۳.۷ میلیارد دلار بوده است و سال ۲۰۲۱ این بازار خسارت ۱.۷ میلیارد دلاری را تجربه کرد.

در پاسخ به این نگرانی‌ها، برخی از کشورها اقدامات پیشگیرانه‌ای را انجام می‌دهند. به عنوان مثال، اداره نظارت بر دارایی‌های مجازی دبی (VARA) دستورالعمل‌های جدیدی را برای بازاریابی، تبلیغات و تبلیغ ارزهای دیجیتال ارائه کرد که اقدامات حفاظت از سرمایه‌گذاران را در منطقه تقویت می‌کند.

منبع: bitcoinist.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

معاملات NFT بیت‌کوین 26 درصد افزایش یافت

حجم معاملات کلکسیون‌های توکن غیرقابل تعویض (NFT) مبتنی بر بیت‌کوین، پس از…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دلایل اصلی افزایش قیمت توکن SAGA

توکن سگا که در تاریخ ۵ آوریل ۲۰۲۴ به عنوان پنجاه و…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

تحلیل و پیش‌بینی قیمت دوج‌کوین

دوج‌کوین زمانی در جمع ۱۰ ارز دیجیتال برتر، بهترین عملکرد را داشت…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید