صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : فشار سرمایه‌گذاران OpenAI برای بازگشت مدیرعامل اخراجی

فشار سرمایه‌گذاران OpenAI برای بازگشت مدیرعامل اخراجی

OpenAI

 سرمایه‌گذاران کلیدی در OpenAI با تصمیم هیئت مدیره برای برکناری مدیرعامل سم آلتمن (Sam Altman) مخالف هستند و خواستار بازگرداندن وی هستند. به گزارش بلومبرگ ۲۶ ، OpenAI برکناری آلتمن (Altman) را به عنوان مدیرعامل اعلام کرد و Mira Murati، مدیر ارشد فناوری، به سمت مدیرعامل منصوب شد.

به گزارش کوین‌تلگراف هیئت مدیره در یک پست وبلاگی ادعا کرده است که ارتباطات آلتمن صداقت کافی را ندارد و این موضوع درک جامع از عملیات را دشوار می‌کند. بروکمن(Brockman) نیز پس از اینکه مشخص شد آلتمن توسط هیئت مدیره برکنار شده است، از سمت خود کناره‌گیری کرد. پس از این خبر، سه محقق ارشد OpenAI، از جمله جاکوب پاچوکی(Jakub Pachocki)، مدیر تحقیقات، آلکساندر مادری(Aleksander Madry)، رئیس آماده‌سازی، و Szymon Sidor، محقق ارشد، نیز از سمت خود کناره‌گیری کردند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که آلتمن مایل است در صورت کناره‌گیری هیئت مدیره فعلی تا پایان هفته به شرکت بازگردد.  ساتیا نادلا(Satya Nadella )، مدیرعامل مایکروسافت، حمایت خود را از هر تصمیمی که آلتمن می‌گیرد، ابراز کرده است، زیرا تصمیم هیئت مدیره نیز برای او تعجب‌آور بود.

 گزارش‌های اخیر از زمان برکناری آلتمن در روز جمعه نشان می‌دهد که او در حال توسعه یک سرمایه‌گذاری جدید هوش مصنوعی است که قرار است راه‌اندازی شود. علاوه بر این، گزارش‌هایی مبنی بر پیوستن بروکمن به آلتمن در این سرمایه‌گذاری وجود داشت.

اخبار پیشنهادی :آیا دوج‌کوین به 18دلار می‌رسد؟

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

کارمزد بالای GBTC، عامل اصلی فرار سرمایه؟

صندوق قابل معامله بورسی بیت‌کوین Grayscale (GBTC) همچنان شاهد خروج قابل توجه…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

شمارش معکوس هاوینگ، آیا جهش قیمت بیت‌کوین در راه است

با در نظر گرفتن میانگین زمان تولید هر بلاک بیت‌کوین که ۱۰…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

چالش قانونی کوین‌بیس علیه مقررات SEC در خصوص ارزهای دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس از دادگاه ایالات متحده درخواست کرده است تا…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید