صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : فشار سرمایه‌گذاران OpenAI برای بازگشت مدیرعامل اخراجی

فشار سرمایه‌گذاران OpenAI برای بازگشت مدیرعامل اخراجی

OpenAI

 سرمایه‌گذاران کلیدی در OpenAI با تصمیم هیئت مدیره برای برکناری مدیرعامل سم آلتمن (Sam Altman) مخالف هستند و خواستار بازگرداندن وی هستند. به گزارش بلومبرگ ۲۶ ، OpenAI برکناری آلتمن (Altman) را به عنوان مدیرعامل اعلام کرد و Mira Murati، مدیر ارشد فناوری، به سمت مدیرعامل منصوب شد.

به گزارش کوین‌تلگراف هیئت مدیره در یک پست وبلاگی ادعا کرده است که ارتباطات آلتمن صداقت کافی را ندارد و این موضوع درک جامع از عملیات را دشوار می‌کند. بروکمن(Brockman) نیز پس از اینکه مشخص شد آلتمن توسط هیئت مدیره برکنار شده است، از سمت خود کناره‌گیری کرد. پس از این خبر، سه محقق ارشد OpenAI، از جمله جاکوب پاچوکی(Jakub Pachocki)، مدیر تحقیقات، آلکساندر مادری(Aleksander Madry)، رئیس آماده‌سازی، و Szymon Sidor، محقق ارشد، نیز از سمت خود کناره‌گیری کردند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که آلتمن مایل است در صورت کناره‌گیری هیئت مدیره فعلی تا پایان هفته به شرکت بازگردد.  ساتیا نادلا(Satya Nadella )، مدیرعامل مایکروسافت، حمایت خود را از هر تصمیمی که آلتمن می‌گیرد، ابراز کرده است، زیرا تصمیم هیئت مدیره نیز برای او تعجب‌آور بود.

 گزارش‌های اخیر از زمان برکناری آلتمن در روز جمعه نشان می‌دهد که او در حال توسعه یک سرمایه‌گذاری جدید هوش مصنوعی است که قرار است راه‌اندازی شود. علاوه بر این، گزارش‌هایی مبنی بر پیوستن بروکمن به آلتمن در این سرمایه‌گذاری وجود داشت.

اخبار پیشنهادی :آیا دوج‌کوین به 18دلار می‌رسد؟

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

ریال دیجیتال از تیر ماه در جزیره کیش عملیاتی می‌شود

ریال به شکل الکترونیکی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با رونمایی از…

۲۹ خرداد ۱۴۰۳

تتر از استیبل کوین جدیدش با پشتوانه طلا رونمایی کرد

تتر یکی از بازیگران اصلی دنیای ارزهای دیجیتال، سرانجام از محصول جدید…

۲۹ خرداد ۱۴۰۳

خطر متمرکز بودن دوج کوین در پلتفرم رابین‌هود

پلتفرم رابین‌هود با ارائه معاملات دوج‌کوین، در میان کاربران آمریکایی به شهرت…

۲۹ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید