صفحه اصلی > اخبار و اخبار داخلی : سومین جلسه دادگاه رسیدگی به صرافی «کریپتولند» برگزار شد

سومین جلسه دادگاه رسیدگی به صرافی «کریپتولند» برگزار شد

صرافی ارز دیجیتال «کریپتولند» از اردیبهشت ۱۴۰۰ و با دستگیری «سینا استوی» مدیرعامل این صرافی و بنیان‌گذار توکن BRG، درگیر پرونده‌ی کلاهبرداری است. این پرونده در دو سال اخیر ابعاد مختلفی داشته است؛ پس از آزادی «سینا استوی» به قید وثیقه در آذر ۱۴۰۱ و خروج او از کشور، نگرانی‌ مال‌باختگان این پرونده نیز افزایش یافته است.

سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده صرافی «کریپتولند» در شعبه پنج دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی در چهارم شهریور برگزار شد.

به گفته مرکز رسانه قوه قضائیه: «در راستای تأکیدات ریاست قوه قضائیه و با توجه به برنامه‌ ابلاغی رئیس‌کل دادگستری استان تهران، رسیدگی به پرونده‌های کلان و رسوبی در دادگستری استان با اهتمام مضاعف در حال پیگیری و دادگاه‌های سریالی این پرونده‌ها به صورت مستمر در حال برگزاری است.»

به گزارش قوه قضائیه، سومین جلسه دادگاه علنی رسیدگی به پرونده صرافی غیرمجاز «کریپتولند» در شعبه پنجم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی استان تهران با حضور رئیس، مستشار شعبه و نماینده دادستان، متهمان، وکلای مدافع و جمعی از مالباختگان برگزار شد.

براساس کیفرخواست صادره اتهام متهمین مشارکت در تشکیل شبکه سازمان‌یافته اخلال کلان در نظام اقتصادی از طریق تصدی صرافی غیرمجاز و معاملات رمزارز تحت عنوان صرافی کریپتولند است که این پرونده حدود ۲۸ هزار نفر شاکی و مالباخته دارد. رئیس شعبه پنجم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی اظهار داشت: «در این جلسه پس از تفهیم اتهام به تمامی متهمان، دفاعیات اولیه آنها و وکلایشان اخذ شد و از خود دفاع کردند.»

قابل‌ ذکر است که دومین جلسه دادگاه علنی پرونده صرافی غیرمجاز معروف به صرافی کریپتولند به اتهام کلاهبرداری شبکه‌ای، در ۳۰ مردادماه برگزار شده بود.

بهمن حبیبی

پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید