صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : ایلان ماسک از هوش مصنوعی Grok رونمایی کرد

ایلان ماسک از هوش مصنوعی Grok رونمایی کرد

Grok ایلان ماسک

استارتاپ هوش مصنوعی ایلان ماسک از چت بات Grok رونمایی کرد و مدعی شد، هوش مصنوعی آن‌ها می‌تواند از ChatGPT پیشی بگیرد. Grok ماهانه ۱۶ دلار در X Premium Plus هزینه دارد. اما در حال حاضر، فقط به تعداد محدودی از کاربران در ایالات متحده ارائه می‌شود. ماسک و تیم xAI گفتند که یک مزیت منحصر به فرد و اساسی Grok این است که از طریق پلتفرم X، اطلاعات به‌روزی از جهان دارد و قادر است به سوالاتی پاسخ دهد که بیشتر هوش مصنوعی‌های دیگر، هیچ پاسخی برای آن ندارند.

Grok طوری طراحی شده که با کمی شوخ طبعی به سوالات پاسخ دهد و یک رگه سرکش دارد، بنابراین اگر از شوخ طبعی متنفرید لطفا از آن استفاده نکنید!

طبق داده‌های به اشتراک گذاشته شده توسط xAI موتور محرک Grok-1 در چندین آزمون علمی در ریاضیات و کدنویسی ارزیابی شد و توانست در همه آزمون‌ها بهتر از ChatGPT-3.5 عمل کند. اما هنوز نتوانسته در هیچ یک از آزمون‌ها از پیشرفته‌ترین نسخه OpenAI، GPT-4، سبقت بگیرد.

ما بر این باور هستیم که هوش مصنوعی پتانسیل عظیمی برای کمک به ارزش علمی و اقتصادی جامعه دارد، بنابراین برای توسعه ویژگی‌های قابل اعتماد آن تلاش می‌کنیم تا از بروز اتفاقات فاجعه بار جلوگیری کنیم.

xAI خاطرنشان کرد که Grok هنوز یک محصول اولیه است که باید به سرعت در طول هفته بهبود یابد. تیم xAI گفتند آن‌ها همچنین اقدامات ایمنی بیشتری را در طول زمان برای اطمینان از اینکه Grok به طور مخرب استفاده نمی شود، اجرا خواهند کرد. راه‌اندازی Grok توسط استارتاپ هوش مصنوعی هشت ماه پس از تأسیس این شرکت توسط ماسک در مارس انجام شد.

پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را بخوانید: انسان یا هوش مصنوعی، کدام‌یک در سرمایه‌گذاری رمزارزها موفق‌تر هستند؟

منبع: cointelegraph

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آغاز معاملات ETFهای اسپات بیت کوین و اتریوم در هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ در اقدامی مهم، معاملات ETFهای اسپات بیت‌کوین و اتریوم را از…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

هشدار! مراقب صرافی جایگزین بینگ‌اکس باشید!

اخبار فوری حاکی از آن است که صرافی بینگ‌اکس پس از جلب…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت‌کوین در آستانه‌ی 70 هزار دلار

بیت‌کوین با عبور از میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته و معامله بالای…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید