صفحه اصلی > اخبار : استخراج رمزارز در لبنان، ارزان‌تر از ایتالیا!

استخراج رمزارز در لبنان، ارزان‌تر از ایتالیا!

براساس گزارش کوین‌گکو (CoinGecko)، استخراج ارز دیجیتال در اروپا ارزان‌ تمام می‌شود، اما نه به اندازه‌ی کشوری مثل لبنان. کوین‌گکو در گزارش خود اظهار داشته که برخی از کشورهای اروپایی به دلیل ارزان‌ بودن قیمت برق خانگی، برای استخراج‌کنندگان رمزارز سودمند هستند.

در گزارشی که کوین‌گکو از وضعیت استخراج‌کنندگان ارز دیجیتال منتشر کرده، هزینه استخراج یک بیت‌کوین در ایتالیا ۲۰۸,۵۶۰ دلار است که براساس داده‌ها هزینه استخراج یک بیت‌کوین در لبنان، ۷۸۳ برابر ارزان‌تر از استخراج بیت‌کوین در ایتالیا تمام می‌شود.

 


طبق گزارشی که به تازگی کوین‌گکو منتشر کرده، تنها ۶۵ کشور برای استخراج‌کنندگان بیت‌کوین سودمند هستند.کوین‌گکو این آمار را با توجه به هزینه برق‌ خانگی منتشر کرده است. در میان کشورهایی که استخراج بیت‌کوین سودده است، ۳۴ کشور آسیایی و فقط ۵ کشور اروپایی وجود دارد. براساس این گزارش، ایتالیا به دلیل بالا بودن قیمت برق، پر هزینه‌ترین کشور برای استخراج بیت‌کوین است. پس از ایتالیا،‌ اتریش و بلژیک گران‌ترین کشورها برای ماینرها هستند. براساس این گزارش، لبنان، ایران و سوریه نیز ارزان‌ترین کشورها برای ماینرها هستند.

پروانه حسین‌زاده

پست های مرتبط

آغاز معاملات ETFهای اسپات بیت کوین و اتریوم در هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ در اقدامی مهم، معاملات ETFهای اسپات بیت‌کوین و اتریوم را از…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

هشدار! مراقب صرافی جایگزین بینگ‌اکس باشید!

اخبار فوری حاکی از آن است که صرافی بینگ‌اکس پس از جلب…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت‌کوین در آستانه‌ی 70 هزار دلار

بیت‌کوین با عبور از میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته و معامله بالای…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید