صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : پلتفرم وب3 MaxxChain از بلاک‌چین برای پرداخت سریع‌تر حمل‌و‌نقل استفاده می‌کند

پلتفرم وب3 MaxxChain از بلاک‌چین برای پرداخت سریع‌تر حمل‌و‌نقل استفاده می‌کند

MaxxChain

شرکت MaxxChain برای از بین بردن پیچیدگی‌ها و قوانین پنهان از فناوری بلاک‌چین استفاده کرده و یک پلتفرم شفاف و قابل اعتماد برای شرکت‌های حمل‌و‌نقل ارائه داده است که برای پرداخت‌های سریع مناسب است. این پلتفرم برای سیستم پرداخت از ادغام بلاک‌چین و قراردادهای هوشمند و هوش‌مصنوعی استفاده می‌کند.

مکانیزم این شیوه پرداخت به این صورت است که؛ در مرحله اول قراردادهای هوشمند را برای تهیه فاکتور به‌کار میگیرد، پس از اینکه MaxxChain قراردادهای حمل و نقل تکمیل شده و فاکتورهای مربوطه را از شرکت‌های حمل‌و نقل دریافت کرد این اطلاعات را با استفاده از فناوری‌های ترکیبی Web2 و Web3 در بلاک‌چین ثبت می‌کند. سپس فاکتورها به توکن‌های با ارزش برابر یا توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) در داخل قرارداد هوشمند تقسیم می‌شوند و در بازار تخصصی در اکوسیستم MaxxChain قرار ‌می‌گیرند.

علاوه بر این، MaxxChain هر گونه توکن یا NFT باقی‌مانده را نگهداری می‌کند و برای پرداخت فوری به شرکت حمل‌و‌نقل ارسال می‌کند و به طور همزمان، یک فاکتور جدید به طور خودکار ایجاد و برای پرداخت طبق شرایط اولیه به کارگزار ارسال می‌شود. MaxxChain پس از دریافت پرداخت از کارگزار، سهم خود از درآمد را برمی‌دارد و باقی‌مانده را بر اساس توافق اولیه بین دارندگان توکن یا NFT توزیع می‌کند.

منبع: pymnts.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آغاز معاملات ETFهای اسپات بیت کوین و اتریوم در هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ در اقدامی مهم، معاملات ETFهای اسپات بیت‌کوین و اتریوم را از…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

هشدار! مراقب صرافی جایگزین بینگ‌اکس باشید!

اخبار فوری حاکی از آن است که صرافی بینگ‌اکس پس از جلب…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت‌کوین در آستانه‌ی 70 هزار دلار

بیت‌کوین با عبور از میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته و معامله بالای…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید