صفحه اصلی > اخبار : پایان همکاری مسترکارت و بایننس

پایان همکاری مسترکارت و بایننس

شرکت پرداختی مسترکارت از پایان همکاری‌اش با صرافی ارز دیجیتال بایننس خبر داد. ماه گذشته نیز شرکت ویزا که یکی دیگر از غول‌های پرداخت در جهان است، همکاری‌اش را با صرافی بایننس به پایان رساند. ست آیسن (Seth Eisen)، مدیر ارشد ارتباطات مسترکارت درباره همکاری با صرافی ارز دیجیتال بایننس در زمینه کارت‌های رمزارزی گفت: «از روز ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور) مسترکارت دیگر کارت رمزارزی جدیدی را در آرژانتین، برزیل، کلمبیا و بحرین تولید نمی‌کند.»

براساس گفته‌های این مقام مسئول در شرکت پرداختی مسترکارت، چهار برنامه همکاری مسترکارت و صرافی بایننس از ۳۱ شهریور ماه به بعد از دسترس خارج می‌شود. یک سال پس از آن‌ که بایننس و مسترکارت، کارت‌های پاداش بیت‌کوین را در آرژانتین راه‌اندازی کردند، همکاری این دو شرکت در زمینه کارت‌های رمزارزی خاتمه می‌یابد. شرکت پرداختی ویزا نیز ماه پیش از پایان همکاری‌اش با صرافی ارز دیجیتال بایننس در زمینه کارت‌های رمزارزی خبر داده بود.

 نکته قابل توجه در خصوص پایان همکاری دو پلتفرم بزرگ پرداختی با صرافی بایننس این است که این پلتفرم‌ها از فعالیت‌های رمزارزی دست نمی‌کشند. اگرچه مسترکارت به همکاری‌اش با بایننس خاتمه می‌دهد اما همچنان پذیرای محصولات و خدماتی است که در حوزه رمزارزها هستند. لازم به ذکر است که این شرکت به تازگی از همکاری با ریپل و دیگر شرکت‌های بزرگ رمزارزی در زمینه ساخت نسخه اولیه‌ای از یک ارز دیجیتال بانک مرکزی(CBDC) خبر داده است. 

به نظر می‌رسد دلیل قطع همکاری شرکت‌های پرداختی با صرافی بایننس این است که این صرافی ارز دیجیتال مدتی است که درگیر مسائل مرتبط با قانون‌گذاری شده است.

پروانه حسین‌زاده

پست های مرتبط

آغاز معاملات ETFهای اسپات بیت کوین و اتریوم در هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ در اقدامی مهم، معاملات ETFهای اسپات بیت‌کوین و اتریوم را از…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

هشدار! مراقب صرافی جایگزین بینگ‌اکس باشید!

اخبار فوری حاکی از آن است که صرافی بینگ‌اکس پس از جلب…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت‌کوین در آستانه‌ی 70 هزار دلار

بیت‌کوین با عبور از میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته و معامله بالای…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید