صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : آیا استخراج بیت‌کوین همچنان سودآور است؟

آیا استخراج بیت‌کوین همچنان سودآور است؟

bitcoin-mining

داده‌های جدید نشان می‌دهد که استخراج بیت‌کوین (BTC) احتمالا دیگر به اندازه گذشته سودآور نخواهد بود. طبق گزارش بلومبرگ، سودآوری استخراج بیت‌کوین به پایین‌ترین حد تاریخی خود نزدیک می‌شود. که این مقدار بعد از سقوط FTX سابقه نداشته است و چالش‌های بزرگی را برای تأمین‌کنندگان امنیت شبکه ایجاد می‌کند.

داده‌ها حاکی از آن است که قیمت هش (معیاری که درآمد روزانه یک استخراج‌کننده را به ازای قدرت محاسباتی معادل هر پتا هش) اندازه‌گیری می‌کند، به طور نگران‌کننده‌ای به پایین‌ترین حد خود رسیده است. این کاهش قابل توجه درآمد بعد از رویداد هاوینگ رخ داده است که معمولا بعد از آن شاهد افزایش قیمت ارزهای دیجیتال بوده‌ایم، اما این بار هاوینگ نتوانست بر فشارهای نزولی ناشی از عدم اطمینان اقتصادی جهانی غلبه کند.

نصف شدن بیت کوین، پاداش استخراج کنندگان را به نصف کاهش می دهد تا برنامه کاهش تورم  بیت کوین حفظ شود. قیمت هش پس از نصف شدن به طور موقت بالا رفت، اما با عادی شدن کارمزد تراکنش ها و افزایش سختی استخراج، به شدت کاهش یافت. کاهش سودآوری استخراج، به ویژه برای استخرهای ماینینگ کوچک‌تر مشکل ایجاد می‌کند، چون شرکت‌های بزرگ استخراج مانند Marathon Digital Holdings Inc. برای مقابله با این چالش‌ها سرمایه‌گذاری زیادی در زیرساخت‌های گسترده استخراج و تجهیزات پیشرفته کرده‌اند.

منبع: bitcoinist.com

اخبار مرتبط: 68% کل تراکنش‌های بیت‌کوین به Runes اختصاص دارد

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

مروری بر مهم‌‎ترین رویدادهای رمزارزها در روزهای آینده 

این هفته در بازار ارزهای دیجیتال، رویدادهای مهمی در جریان است که…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسانات بیت‌کوین زیر قیمت 67هزار دلار ادامه‌دار است

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اگر قیمت بیت کوین بتواند از…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی،…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید