صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : چراغ سبز برای ETFهای اتریوم؟

چراغ سبز برای ETFهای اتریوم؟

تحلیلگران ارشد صندوق‌های قابل معامله بورس (ETF) بلومبرگ، به طور ناگهانی و غیرمنتظره‌ای، احتمال تایید ETF اتریوم را از ۲۵ درصد به ۷۵ درصد افزایش داده‌اند!

اریک بالچناس، تحلیلگر ارشد ETF بلومبرگ، ادعا می‌کند که SEC ناگهان تصمیم خود را برای رد ETF اتریوم تغییر داده است. این تغییر باعث شده تا صادرکنندگان پیش از تصمیم‌گیری در ۲۳ می، برای تکمیل درخواست‌های خود عجله کنند.

در حالی که دولت بایدن در هفته‌های اخیر رویکردی کاملاً ضد رمزارز در پیش گرفته است، بالچناس به افزایش سیاسی شدن حوزه رمزارز به عنوان عامل اصلی این تغییر ناگهانی اشاره می‌کند.

احساسات بازار نسبت به تایید ETF اتریوم کاملاً منفی بود. طبق ضریب‌های ضمنی بازار در پلتفرم Polymarket، احتمال تایید این ETF تنها ۱۱ درصد در نظر گرفته می‌شد. اما حالا با جهش قابل توجه نسبت اتریوم به بیت‌کوین، این احتمال برای اولین بار از ژانویه گذشته، از مرز ۵۰ درصد عبور کرده است.

اگرچه بالچناس نشان می‌دهد که فشارهای سیاسی باعث عقب‌نشینی SEC از موضع رد خود شده است، اما به نظر می‌رسد تایید ETF اتریوم ماه‌هاست که اجتناب‌ناپذیر بوده است. کارشناسان ETF قبلاً کمبود ارتباط معنادار بین SEC و صادرکنندگان بالقوه را به‌عنوان نشانه‌ای از رد شدن درخواست‌ها می‌دانستند، اما با تایید صندوق‌های قابل معامله مبتنی بر قراردادهای آتی اتریوم در اکتبر گذشته، احتمالاً تصمیم برای تایید محصولات مبتنی بر دارایی واقعی نیز همان زمان گرفته شده است. این تاییدیه ماه اکتبر، جایگاه اتریوم را تقویت کرد.

با اطمینان دوباره کارشناسان از تایید، فعالان بازار رمزارز به اجماع رسیده‌اند که به احتمال زیاد، تایید ETF اتریوم روز پنجشنبه قطعی خواهد شد.

این اتفاق می تواند راه را برای ورود سرمایه گذاران جدید به این بازار باز کند، نقدینگی را افزایش دهد و در نتیجه رشد تقاضا برای اتریوم، افزایش قیمت و رونق کلی بازار رمزارزها. در مجموع، تایید ETF های اتریوم خبر بسیار مثبتی به نظر می‌رسد که می‌تواند آینده روشنی را برای این بازار رقم بزند.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید