صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : Grayscale برای صدور ETF Ethereum درخواست داد

Grayscale برای صدور ETF Ethereum درخواست داد

Grayscal

طبق گزارش روزنامه وال‌استریت(Wall Street Journal) در تاریخ 19 سپتامبرGrayscale درخواست جدیدی برای صدور صندوق معاملات آتی Ethereum داده است. حداقل 12 شرکت دیگر نیز در هفته‌های اخیر برای ETFهای مشابه درخواست داده‌اند. بر اساس این گزارش Grayscale درخواست خود را تحت قانون اوراق بهادار سال 1933 ارسال کرد. این درخواست با تلاش‌های قبلی Grayscale برای ETF آتی اتریوم که در سال 1940 تحت قانون شرکت سرمایه‌گذاری ارائه شده بود متفاوت است.

اخبار مرتبط: مدیر فناوری اطلاعات صندوق ارز دیجیتال: قیمت بیت‌کوین حتی بدون تاییدETF ایالات متحده ممکن است به 100 هزار دلار برسد!!

روزنامه وال‌استریت خاطرنشان کرد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تعدادی از ETFهای آتی بیت‌کوین را طبق قوانین 1933 و 1940 تأیید کرده است. ETF های بیت‌کوین که هیچ کدام تایید نشده اند بر اساس قانون 1933 ثبت شده اند. در حقیقت با تایید برخی از ETF های آتی بیت کوین توسط کمیسیون اوراق بهادار و معاملات ایالات متحده که ازاواخر ماه اکتبر ۲۰۲۱ آغاز شده امیدها را در مورد ETF های ارزهای دیجیتال و همچنین ETFهای آتی اتریوم افزایش داده است و چندین مدیر دارایی قبلاً به سمت این روند پرشتاب رفته‌اند.

در هفته‌های اخیر،Hashdex، Volatility Shares، Bitwise، ProShares، VanEck، Roundhill و Valkyrie Investments به علاوه حداقل 12 شرکت دیگر برای ETFهای آتی اتریوم درخواست داده‌اند.تلاش های Grayscale با هر روش ممکن برای به دست آوردن ETF قابل توجه است زیرا این شرکت قصد دارد صندوق GBTC خود را به یک ETF بیت کوین تبدیل کند. اگرچه SEC در ابتدا درخواست Grayscale را در سال 2022 تایید نکرد اما Grayscale در ماه اوت به یک پیروزی کوچک دست یافت که احتمالا SEC را مجبور کند درخواست را مجدد بررسی نماید.

وال استریت ژورنال اعلام کرد: قضات دادگاه تجدیدنظر واشنگتن گفتند که تبدیل ETF پیشنهادی Grayscale به شدت مشابه سایر ETF های آتی بیت کوین است که قبلاً تأیید شده بودند وظاهراً این اتفاق به نفع شرکت است. اما برخلاف خوش‌بینی‌های بسیار، این حکم SEC را ملزم به تأیید ETF پیشنهادی Grayscale نمی‌کند و کمیسیون اوراق بهادار و معاملات ایالات متحده فعلا باید درخواست را بررسی نماید.

اخبار مرتبط: تسلط بیت‌کوین بر بازار رمز‌ارزها به ٪۵۰ رسید

شرکت‌های دیگر نیز در حال پیگیریETF‌های بیت‌کوین هستند تا بابرنامه معرفی شده توسط BlackRock که ماه ژوئن منتشر شد طراحی هماهنگی داشته باشند. درخواست ETF‌های بیت‌کوین Grayscale متفاوت از درخواست BlackRock است و به صندوق موجودی مربوط است.

منبع : cryptoslate.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

کارمزد بالای GBTC، عامل اصلی فرار سرمایه؟

صندوق قابل معامله بورسی بیت‌کوین Grayscale (GBTC) همچنان شاهد خروج قابل توجه…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

شمارش معکوس هاوینگ، آیا جهش قیمت بیت‌کوین در راه است

با در نظر گرفتن میانگین زمان تولید هر بلاک بیت‌کوین که ۱۰…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

چالش قانونی کوین‌بیس علیه مقررات SEC در خصوص ارزهای دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس از دادگاه ایالات متحده درخواست کرده است تا…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید