صفحه اصلی > اخبار : مدیر فناوری اطلاعات صندوق ارز دیجیتال: قیمت بیت‌کوین حتی بدون تاییدETF ایالات متحده ممکن است به 100 هزار دلار برسد!!

مدیر فناوری اطلاعات صندوق ارز دیجیتال: قیمت بیت‌کوین حتی بدون تاییدETF ایالات متحده ممکن است به 100 هزار دلار برسد!!

افزایش قیمت بیت کوین

SEC تمایلی به تایید ETF بیت کوین در ایالات متحده ندارد اما احتمالا  این یک مانع غیر قابل عبور نباشد.

آلیستر میلن(Alistair Milne)، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری صندوق ارز دیجیتال آلتانا(Altana)، گفت که بیت کوین (BTC) برای رسیدن به ارزش 100000 دلاری، نیازی به تایید ایالات متحده یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) ندارد. میلن در پستی که در 31 آگوست در X منتشر کرد اظهار داشت: صندوق قابل معامله بیت‌کوین در بورس ایالات متحده باعث حواس پرتی می‌شود چرا که از نظر وی،هرچند تایید ETF برای صنعت خوب است اما پرچم‌دار دارایی‌های دیجیتال بدون آن همچنان عالی عمل می‌کند. میلن گفت:

یک (ETF BTC) خوب است، اما ما برای رسیدن به 69,000 دلار به این چیزها نیاز نداشتیم و برای رسیدن به 100,000 دلار نیز به هیچ چیز نیاز نداریم.

قیمت بیت‌کوین اخیراً نوسانات قابل توجهی را تجربه کرده است و از یک دوره نزولی که چندین هفته طول ‌کشید فاصله گرفته است. این نوسانات قیمت را می‌توان تا حد زیادی به تحولات مربوط به برنامه‌های کاربردی ETF بیت کوین قبل از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) نسبت داد.

در خرداد ماه (ژوئن) زمانی که بلک راک (BlackRock) و چندین موسسه مالی سنتی درخواست ETF را ارائه کردند، پرچمدار ارزهای دیجیتال بیشترین افزایش قیمت خود را در یک سال گذشته تجربه کرد و از مرز 30000 دلار عبور کرد.  این تغییر قیمت در مرحله اول به دلیل افزایش احتمال تایید ETF بیت کوین نسبت داده شد و چندین ناظر بازار از قانون‌گذار خواستند تا همه برنامه‌ها را تایید کند.

در مرحله دوم، حرکات قیمت بیت کوین دقیقاً منعکس‌کننده تحولات مربوط به ETF های لحظه‌ای است.  پس از افت 11 درصدی ناشی از شایعات مبنی بر واگذاری سهام بیت کوین تسلا، زمانی که دادگاه استیناف ایالات متحده در نبرد حقوقی خود علیه SEC از گری اسکیل جانبداری کرد، دارایی دیجیتالی به ادامه حرکت صعودی خود بازگشت.

با این حال، این حرکت صعودی کوتاه مدت بود زیرا به ارزیابی کامل تغییرات قانون پیشنهادی نیاز بود و همچنین کمیسیون بورس و اوراق بهادار تصمیم گرفت رای خود در مورد درخواست های معلق ETF بیت کوین را به تاخیر بیاندازد. به همین دلیل بازگشت سریع قیمت به محدوده 25000 دلار را شاهد بودیم. کمیسیون هنوز به دلیل نگرانی در مورد دستکاری بازار و سایر عوامل یک ETF بیت کوین را در ایالات متحده تایید نکرده است.

آیا قیمت بیت کوین بدون تصمیم ETF می‌تواند به 100 هزار دلار برسد؟

در اوایل سال، موسسه مالی پیشرو Standard Chartered پیش بینی کرد که برترین ارز دیجیتال تا پایان سال آینده به 100000 دلار خواهد رسید . این بانک دلایل متعددی را پیشنهاد می‌کند که می‌توانند باعث مسیر صعودی بیتکوین شوند از جمله:

  • چالش‌های موجود در بخش بانکی ایالات متحده
  • تثبیت دارایی‌های ریسکی پس از پایان افزایش نرخ بهره فدرال رزرو ایالات متحده
  • افزایش سودآوری در بخش استخراج ارز دیجیتال

به نظر شما تا انتهای سال قیمت بیت‌کوین چقدر می‌شود؟

منبع: cryptoslate.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

کارمزد بالای GBTC، عامل اصلی فرار سرمایه؟

صندوق قابل معامله بورسی بیت‌کوین Grayscale (GBTC) همچنان شاهد خروج قابل توجه…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

شمارش معکوس هاوینگ، آیا جهش قیمت بیت‌کوین در راه است

با در نظر گرفتن میانگین زمان تولید هر بلاک بیت‌کوین که ۱۰…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

چالش قانونی کوین‌بیس علیه مقررات SEC در خصوص ارزهای دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس از دادگاه ایالات متحده درخواست کرده است تا…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید