صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : تسلط بیت‌کوین بر بازار رمز‌ارزها به ٪۵۰ رسید

تسلط بیت‌کوین بر بازار رمز‌ارزها به ٪۵۰ رسید

تحلیل بیت کوین

امیدها به ETF بیت‌کوین و آخرین اقدامات قانونی می‌تواند به عنوان یک محرک برای بیت‌‍کوین عمل نماید. در حالی که بخش‌های دیگر رمز ارزها در معرض خطر هستند، تسلط بیت‌کو‌ین بر کل بازار در حال افزایش است. در ماه گذشته قیمت بیت‌کوین (BTC) تغییرات زیادی نداشته و قیمت فعلی آن 26700 دلار است که تقریباً برابر با ۳۰ روز قبل است. بیتکوین که بیشترین دارایی‌ را در کل بازار دارد، نرخ سهم آن در اوایل هفته به 50.2٪ رسید. این رقم در ماه گذشته بی‌سابقه بوده و حتی به بالاترین سطح 52٪ در پایان ژوئن نزدیک شده است. 

اخبار مرتبط: تحلیلگر مطرح«جیسون پیزینو»: بازار رمزارزها درحال آماده شدن برای یک دوره صعودی‌  است

با نگاهی گسترده‌تر تسلط بر بازاربیت‌کوین، برای بیش از دو سال بین 39٪ تا 49٪ بود و بعد از اعلام BlackRock برای صدور صندوق معاملاتی BTC، در ماه ژوئن به سطح 52٪ رسید و باعث افزایش امیدواری‌ها برای ورود دارایی‌های بیشتر به این بازار شد.

مارکوس تیلن(Markus Thielen) رئیس تحقیقات ارائه‌دهنده خدمات رمزنگاری Matrixport، در مصاحبه‌ای با oinDeskTV در روز دوشنبه توضیح داد که بیت‌کوین بعد از لیست شدن ETF بیشترین فشار خرید را تجربه می‌کند در حالی که شاهد کاهش قیمت سایر آلت‌کوین‌ها در بازار هستیم.

مارکوس(Markus) به خطراتی که بازار آلت‌کوین‌ها را تهدید می‌کند اشاره کرد خطراتی مثل: فروش توکن‌ها توسط صرافی ورشکسته FTX و کاهش درآمدهای پروتکل Ethereum و بازگشایی توکن‌های آتی – که به سرمایه‌گذاران سرمایه‌گذاری خطرپذیر اجازه می‌دهد توکن‌ها را بفروشند. تیلن (Thielen) گفت: BTC در ماه ژوئیه امسال دارای بیشترین ارزش است در حالی که ETH در آوریل به اوج خود رسید. تمام رویدادهای(ETF)  برای آلت‌کوین‌ها و حتی اتر هیچ سودی نداشته است.


اخبار مرتبط: فعالیت اقتصادی DeFi در مرداد(آگوست) 15% کاهش یافت

نوئل آچسون(Noelle Acheson) تحلیلگر کلان خاطرنشان کرد که بیت‌کوین احتمالاً از تغییرات قانونی پیشنهاد شده توسط  دپارتمان خدمات مالی نیویورک (NYFDS) در روز دوشنبه بهره‌مند خواهد شد. این تغییرات شامل قوانین سخت‌گیرانه‌تر برای لیست کردن رمز ارزها در صرافی ها است. همزمان با این موضوع که بیت‌کوین یک دارایی دیجیتالی است که دارندگان آن می‌توانند بدون موانع نظارتی آن را ثبت یا نگهداری نمایند، بیت‌کوین را در لیست دارایی‌های مجاز قرار داده است. آچسون(Acheson) در خبرنامه‌ای نوشت:

تاثیر فوری بر بازار رمز ارزها ممکن است منجر به تغییرات بیشتر در بیت‌کوین شود، زیرا بیت‌کوین توانسته وضعیت خود را به عنوان یک دارایی امن تثبیت نماید.

 

منبع: coindesk.com

 

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

سناتور منندز منتقد بیت‌کوین، به دلیل دریافت رشوه طلا محکوم شد

منندز زمانی بیت‌کوین را به عنوان “انتخاب ایده‌آل برای جنایتکاران” مورد انتقاد…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

‏FTX و CFTC با تسویه 12.7 میلیارد دلاری به دعوای 19 ماهه پایان دادند

صرافی ورشکسته رمزارز FTX با کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

صرافی کراکن تایید کرد که ۹ میلیارد دلار بیت‌کوین از Mt. Gox دریافت کرده است

صرافی رمرارز کراکن تایید کرد که وجوهی به ارزش ۹ میلیارد دلار…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید