صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : تسلط بیت‌کوین به بالاترین حد در 2سال اخیر رسید

تسلط بیت‌کوین به بالاترین حد در 2سال اخیر رسید

تسلط بیت‌کوین

بر اساس داده‌های The Block، تسلط بیت‌کوین در بازار ارزهای دیجیتال به بیش از ۴۹٪ رسیده که نسبت به ۲ سال گذشته بیشترین مقدار است. سلطه بیت‌کوین در بازار ارزهای دیجیتال از حدود ۳۸٪ در ابتدای سال جاری به ۴۸.۸۵٪ در ۲۱ اکتبر رسید که از آوریل ۲۰۲۱ شاهد این مقدار نبودیم. افزایش سلطه ایجاد شده را می‌توان به رالی صعودی یک ساله اخیر بیت‌کوین نسبت داد که از ابتدای سال ۸۱٪ افزایش قیمت داشته است. همان‌طور که Rebecca Stevens از The Block Research اشاره می‌کند، افزایش سلطه بیت‌کوین نشان می‌دهد که ارز دیجیتال در شرایط فعلی بازار قوی مانده است و در واقع در بیشتر این هفته عملکرد خوبی داشته است.

اخبار مرتبط: بیت‌کوین از کل بازار رمزارزها پیشی گرفت

به عقیده Stevens مشکلات تورمی، خطرات مناطق جغرافیایی و عملکرد دولت ایالات متحده که بسیارحزبی قوانین را اجرا می‌کند، باعث شده است سرمایه‌گذارانی که به دنبال کاهش ریسک خود هستندفشار بسیاری وارد شود، از طرف دیگر  به نظر می‌رسد بیت‌کوین بیش از هر زمان دیگری به دریافت تاییدیه ETF نزدیک شده است و به نوعی به عنوان یک محافظ ایدئولوژیک در برابرعدم قطعیت اقتصادی و سیاسی جهانی عمل کرده و به آن‌ها کمک می‌کند تا سلطه بیشتری در فضای کریپتو به دست آورند.

منبع: cryptoslate.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

ریال دیجیتال از تیر ماه در جزیره کیش عملیاتی می‌شود

ریال به شکل الکترونیکی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با رونمایی از…

۲۹ خرداد ۱۴۰۳

تتر از استیبل کوین جدیدش با پشتوانه طلا رونمایی کرد

تتر یکی از بازیگران اصلی دنیای ارزهای دیجیتال، سرانجام از محصول جدید…

۲۹ خرداد ۱۴۰۳

خطر متمرکز بودن دوج کوین در پلتفرم رابین‌هود

پلتفرم رابین‌هود با ارائه معاملات دوج‌کوین، در میان کاربران آمریکایی به شهرت…

۲۹ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید