صفحه اصلی > اخبار : مسئول فدرال رزرو در مورد استیبل‌کوین‌های بدون نظارت مانند USDC و USDT ابراز نگرانی کرده است

مسئول فدرال رزرو در مورد استیبل‌کوین‌های بدون نظارت مانند USDC و USDT ابراز نگرانی کرده است

استیبل کوین

 مایکل بار(Michael Barr) یک مقام بلندپایه در بانک فدرال آمریکا نسبت به استفاده رو به رشد از استیبل کوین‌های(Stablecoins) غیرقانونی متصل به دلار، ابراز نگرانی کرد و گفت :

بسیاری از استیبل کوین‌های محبوب برای منعکس کردن ارزش دلار طراحی شده‌اند و این  پذیرش استیبل کوین برای سیستم پرداخت ایالات متحده خطرناک است

بار که از سال 2022 معاون نظارت در بانک مرکزی بوده است در سخنرانی کنفرانس فین‌تک در بانک فدرال رزرو فیلادلفیا(Philadelphia) خطاب به شرکت‌کنندگان اعلام کرد:

اگر استیبل کوین‌ها تثبیت شوند ممکن است جایگزین دلار آمریکا شوند. دارایی‌های دیجیتال ممکن است «خطرات قابل توجهی» برای ثبات مالی، سیاست‌های پولی و سیستم پرداخت ایالات متحده ایجاد کند. استیبل کوین‌ها(Stablecoins) از جمله USDT و USDC، هسته اصلی ارزهای دیجیتال هستند و از زمانی که اولین نسخه در سال 2014 منتشر شد به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

به عنوان مثال، USDT که توسط تتر هولدینگ (Tether Holdings) منتشر شده بازاری با ارزش بیش از ۸۳ میلیارد دلار دارد و سومین رمزارز با ارزش پس از بیت‌کوین واتریوم است. 

دومین استیبل کوین با ارزش USDC، اگرچه ارزش بازار آن از اسفند(مارس) ماه برای مدت کوتاهی پس از سقوط بانک سیلیکون ولی (SVB) کاهش یافته است اما دومین استبل‌کوین با ارزش در میان ۱۰ استبل‌کوین برتر به شمارمی‌رود. اهمیت و پذیرش آن در بین ارزهای دیجیتال USDC بیشتر از Cardano و Tron است.

هرچند استیبل‌کوین‌ها بر روی بلاک‌چین‌های عمومی مانند اتریوم(Ethereum) و پالیگان(Polygon) قرار دارند اما توسط موسسات خصوصی ساخته می‌شوند که فدرال رزرو یا هیچ نظارت‌گرجهانی دیگری مستقیماً به آن نظارت نمی‌‎کند. نگرانی بار(Barr) از این جهت است که انتشار USDC یا USDT تحت تأثیر تقاضا است هر چه تقاضا بیشتر باشد استیبل کوین‌های بیشتری صادر می‌شود. در این سخنرانی مقام فدرال رزرو پیشنهاد کرد که صادرکنندگانی که ارزش توکن‌ آن‌ها به دلار بستگی دارد باید تحت نظارت مستقیم فدرال رزرو باقی بمانند و بانک مرکزی همان‌طور که بانک‌ها را در زیر نظر خود هدایت می‌کنند باید این صادرکنندگان استیبل‌کوین‌ها را نیز کنترل ‌نماید.

اخبار مرتبط: سازنده ریپل از سیاست‌های مخرب بایدن(Biden) و گنسلر(Gensler) در فضای رمز ارزها به شدت انتقاد کرد

منبع: bitcoinist.co

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

حجم کارمزد اولین بلاک شبکه بیت‌کوین پس از هاوینگ به ۲.۴ میلیون دلار رسید

استخر ماینینگ ViaBTC بلاک ۸۴۰,۰۰۰امین بیت‌کوین را استخراج کرد که نشان‌دهنده‌ی کاهش…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ظهور PUPS، میم‌کوین جدیدی بر پایه بیت‌کوین

با فرارسیدن رویداد هاوینگ بیت‌کوین، شاهد تأثیر آن بر آلت‌کوین‌ها نیز هستیم.…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

پشتیبانی تلگرام از NFT با استفاده از TON

پاول دوروف، بنیانگذار تلگرام، در کنفرانس Token2049 از برنامه‌های این پیام‌رسان غیرمتمرکز…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید