صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : EY با اتریوم، به دنبال تحول در دنیای قراردادهای تجاری

EY با اتریوم، به دنبال تحول در دنیای قراردادهای تجاری

شرکت خدمات حسابداری EY، راه‌حل مبتنی بر بلاک‌چین اتریوم راه‌اندازی کرده است تا به کسب‌وکارها در اجرای مؤثر توافقات پیچیده، کاهش هزینه‌ها و تقویت امنیت کمک کند.

در تاریخ ۱۷ آوریل، شرکت EY از راه‌اندازی «مدیر قرارداد زنجیره‌ای عملیات» (EY OpsChain Contract Manager – OCM) رونمایی کرد. این راه‌حل مبتنی بر بلاک‌چین با هدف رفع موانعی مانند مدیریت توافقات تجاری متعدد در میان بخش‌های عملیاتی و فناوری داخلی و خارجی سازمان‌ها طراحی شده است.

این راه‌حل بلاک‌چین همچنین به طرف‌های مختلف، امکان همگام‌سازی داده‌ها بین شرکای تجاری را می‌دهد. همچنین از قراردادهای هوشمند برای اجرای توافقات کلیدی مانند قیمت‌گذاری استاندارد، تخفیف حجمی، تخفیف‌های دوره‌ای و قیمت‌های توافقی استفاده می‌کند.

این شرکت بزرگ حسابداری به آمار مؤسسه تحقیقات بازار صیون (Zion Market Research) اشاره می‌کند که پیش‌بینی می‌کند بازار جهانی قراردادهای هوشمند تا سال ۲۰۳۰ به ۱ میلیارد دلار برسد. انتظار می‌رود نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) این بازار بین سال‌های ۲۰۲۳ تا ۲۰۳۰ حدود ۲۴ درصد باشد.

«مدیر قرارداد زنجیره‌ای عملیات» که در اجلاس جهانی بلاک‌چین EY رونمایی شد، بر بستر بلاک‌چین اتریوم اجرا می‌شود. این امر تضمین می‌کند که این راه‌حل به صورت غیرمتمرکز و در یک محیط باثبات عمل می‌کند.

EY OCM از یک واسط کاربری برنامه‌نویسی (API) برای مدیریت ارائه‌دهندگان قرارداد هوشمند استفاده می‌کند. این امر به شرکت‌ها امکان می‌دهد رابط‌های کاربری شخصی‌سازی‌شده ایجاد کنند و پیکربندی الگوهای قراردادی از پیش ساخته‌شده و استاندارد را فعال سازند. مجموعه اولیه این مدل‌های ازپیش ‌ساخته‌شده شامل توافق‌نامه‌های خرید انرژی تجدیدپذیر است.

علاوه بر این، EY اعلام کرد که:

این راه‌حل می‌تواند به‌صورت خودکار با استفاده از بررسی‌های لحظه‌ای، صحت مفاد قرارداد را تأیید کند. همچنین انطباق با خط‌مشی‌ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد و در صورت هرگونه مغایرتی، به‌طور لحظه‌ای به کاربران هشدار می‌دهد. در نتیجه، تراکنش‌هایی که مطابق با الزامات قرارداد نباشند، از انجام مسدود می‌شوند.

این راه‌حل به جلوگیری از ایجاد مزیت استراتژیک برای خریدار یا فروشنده کمک می‌کند. همچنین به کاهش هزینه‌های بالای مرتبط با راه‌اندازی و مدیریت یک شبکه خصوصی کمک می‌کند. همچنین نگرانی‌های مربوط به تبادل اطلاعات حساس شرکت‌ها از طریق یک پورتال صنعتی متمرکز را برطرف می‌کند.

این پیشرفت جدید، نمونه دیگری از مشارکت EY در بخش بلاک‌چین است. در اکتبر ۲۰۲۳، EY از راه‌اندازی نسل چهارم ابزار تجزیه و تحلیل بلاک‌چین خود با نام «Reconciler» خبر داد. در آن زمان، EY اعلام کرد که این ابزار به فیدلیتی (Fidelity) در بهبود مدیریت ریسک داخلی برای دارایی‌های دیجیتال کمک خواهد کرد.

در سپتامبر ۲۰۲۱، EY اعلام کرد که از پالیگان (Polygon) همراه با خدمات پیشرو بلاک‌چین خود، از جمله «مدیر قرارداد زنجیره‌ای عملیات» (EY OpsChain) و «تجزیه‌گر بلاک‌چین EY» (EY Blockchain Analyzer) استفاده خواهد کرد.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

مروری بر مهم‌‎ترین رویدادهای رمزارزها در روزهای آینده 

این هفته در بازار ارزهای دیجیتال، رویدادهای مهمی در جریان است که…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسانات بیت‌کوین زیر قیمت 67هزار دلار ادامه‌دار است

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اگر قیمت بیت کوین بتواند از…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی،…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید