صفحه اصلی > اخبار و اخبار داخلی و رویدادها : گزارش دورهمی پیتزادی: نوآوری در برگزاری رویداد به روش آن‌کنفرانس!

گزارش دورهمی پیتزادی: نوآوری در برگزاری رویداد به روش آن‌کنفرانس!

رسانه دیفایر که در حوزه بلاک‌چین و رمزارز فعالیت می‌کند، در تاریخ ۹ خرداد ۱۴۰۳ دورهمی‌‌ای تحت عنوان “پیتزادی” در پژوهشکده فناوری دانشگاه شریف برگزار کرد.
دیفایر در این رویداد میزبان بیش از ۳۰۰ نفر از فعالین حوزه بلاک‌چین و رمزارز کشور بود و فضایی صمیمی برای تبادل نظر، پرسش و پاسخ و شبکه‌سازی بین علاقه‌مندان به این حوزه فراهم کرد.

برنامه دورهمی پیتزادی راس ساعت ۱۶ آغاز شد و تا ساعت ۱۷ به پذیرش و پذیرایی از مهمانان اختصاص داشت. در این زمان، افراد حاضر فرصتی برای آشنایی، گفتگو و شبکه‌سازی با یکدیگر را پیدا کردند.

بحث و گفتگو در اتاق‌های تخصصی

از ساعت ۱۷ به بعد برنامه اصلی دورهمی با حضور در اتاق‌های تخصصی دنبال شد. در این بخش چهار اتاق با موضوعات مختلف تدارک دیده شده بود که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

در هر اتاق تسهیل‌گران متخصص در حوزه مربوطه حضور داشتند که به هدایت بحث و گفتگو و پاسخگویی به سوالات مخاطبان می‌پرداختند. نقطه قابل توجه این بخش، امکان جابجایی آزادانه بین اتاق‌ها بود. به این ترتیب، افراد حاضر می‌توانستند با توجه به علایق خود در هر یک از بحث‌ها شرکت کرده و از تبادل نظر با متخصصان و دیگر افراد حاضر بهره‌مند شوند.

اتاق A: شکار ایردراپ‌ها، بررسی توکن‌ها و فرصت‌های سرمایه گذاری پر ریسک (رهام صادقی)

اتاق B: تحلیل تکنیکال، ترید و سرمایه گذاری (امیر بیات و آرش ملکی)

اتاق C: توکنومیکس، پروتکل ها و مسائل فنی (محمد شرقی)

اتاقD: راه‌اندازی کسب و کار بلاکچینی (آرین آزمایی)

نوآوری در برگزاری با رویکرد آن‌کنفرانس (unconference)

ویژگی دورهمی پیتزادی برگزاری آن به سبک unconference بود. در این نوع رویداد برخلاف کنفرانس‌های سنتی که برنامه از پیش تعیین شده‌ای دارند، موضوعات و مباحث توسط شرکت‌کنندگان تعیین می‌شوند. این رویکرد فضایی پویا و تعاملی ایجاد می‌کند و به مشارکت فعال افراد حاضر در رویداد منجر می‌شود.

با وجود نوپا بودن این سبک برگزاری رویداد در ایران، دورهمی پیتزادی با استقبال گرم مخاطبان روبرو شد. این موضوع نشان‌دهنده تمایل افراد حاضر به مشارکت فعال در بحث‌ها و تبادل نظر آزادانه در فضایی صمیمی بود.

حامیان این دورهمی، صرافی سرمایکس، الگوراک و پیتزا سیب ٣۶٠ بودند.

جمع‌بندی

دورهمی پیتزادی دیفایر، تجربه‌ای ارزشمند برای فعالین حوزه بلاک‌چین و رمزارز بود. این رویداد با فراهم کردن فضایی برای گفتگو، تبادل نظر و شبکه‌سازی، به تقویت این جامعه نوپا در ایران کمک کرد.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید