صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : اتریوم از شبکه آزمایشی جدید خود رونمایی کرد، کاربرد این شبکه چیست؟

اتریوم از شبکه آزمایشی جدید خود رونمایی کرد، کاربرد این شبکه چیست؟

تست نت Holesky

توسعه‌دهندگان Ethereum از راه‌اندازی یک شبکه آزمایشی جدید برای بلاک‌چین اتریوم خبر داده‌اند. این تست‌نت نسخه بهبودیافته‌ای از Goerli Testnet یکی از تست‌نت‌های اصلی Ethereum است که  پس از انحلال و خاموش شدن آن جایگزین خواهد شد. اتریوم دارای بزرگ‌ترینTVL و دومین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار است که با آخرین به‌روزرسانی خود در فضای رمزارزی گام مهمی برای تکامل برداشته است. توسعه‌دهندگان رسماً تست‌نت جدید Holesky را در Ethereum Mainnet راه‌اندازی کردند. امی کولس(Amy Kols) مدیر سفیر شبکه(Kols Network) در ۱۴ سپتامبر جزئیات و ویژگی‌های کلیدی تست‌نت Holesky را در یک پست X (Twitter سابق) شرح داد.

اخبار مرتبط: حساب X ویتالیک بوترین هک شد و بیش از 691 هزار دلار به سرقت رفت

کولس(Kols) توضیح داد که قرار است شبکه آزمایشی Holesky جایگزین Goerli testnet شود که با مشکلات مربوط به محدودیت موجودی مواجه بود. وی همچنین فاش کرد که شبکه Holesky برای آزمایش بهبودهای پیچیده و زیرساخت‌ها استفاده خواهد شد و تا سال 2028 به کار خود ادامه می‌دهد و توسط شبکه پشتیبانی می‌شود. شبکه آزمایشی Holesky یک پلتفرم مطمئن را برای توسعه‌دهندگان و اعتباردهندگان اتریوم فراهم می‌کند تا ویژگی‌های جدید را آزمایش کنند. گفته می‌شود که تست‌نت جدید نسبت به شبکه آزمایشی Goerli برای رسیدگی به نیازهای تست توانایی‌های بیشتری دارد.

اخبار مرتبط: ادغام زنجیره dYdX مورد تایید اکثریت مجموعه قرار گرفت

توسعه‌دهندگان Ethereum اعلام کرده‌اند که برای راه‌اندازی تست‌نت Ethereum مقدار زیادی از(Holesky Ether (HETH به ولیدیتورها ارائه خواهد شد تا تست‌نت را به بهره‌برداری برساند. عرضه HETH بسیار زیاد است و 10 برابر بیشتر از مقدار اتر (ETH) موجود در شبکه اصلی اتریوم و شبکه تست گورلی(Goerli) است. همچنین اعلام شده است که عرضه گسترده HETH به اعتبارسنج‌ها در شبکه آزمایشی کمک می‌کند تا قابلیت‌های آزمایش  بالاتری داشته باشد و باعث می‌شود مقیاس پذیرتر باشد و قابلیت های stake، زیرساخت و توسعه پروتکل بهتری داشته باشد. راه‌اندازی تست‌نت Holesky در حال حاضر همزمان با سالگرد Merge Ethereum است، زمانی که از شبکۀ (Proof of Work (PoW  به شبکۀ ( Proof of Stake (PoSمنتقل شد.

Holesky جایگزین Goerli خواهد شد

شبکه آزمایشی گورلی اتریوم(Goerli testnet Ethereum) در ابتدا در سال 2018 معرفی شد و یکی ازشبکه‌های آزمایشی  برجستۀ Ethereum بود. بین سال 2017 و 2022 توسعه‌دهندگان شبکه‌های آزمایشی متعددی را پیاده سازی کرده‌اند، از جمله شبکه‌ آزمایشی Sepolia که هنوز فعال است و همچنین شبکه‌های آزمایشی Ropsten و Rinkeby که در تاریخ 5 اکتبر 2022 هر دو منسوخ شده و خاموش شدند. گزارش‌ها نشان می‌دهد که شبکه آزمایشی Holesky پس از منسوخ و خاموش شدن آن در سال 2024 جایگزین Goerli خواهد شد.

اخبار مرتبط: با قابلیت جدید متامسک کاربران می‌توانند ارزهای دیجیتال خود را به راحتی نقد کنند

تست‌نت Holesky به دلیل موجودی بیشتر HETH نسبت به Goerli، کارآمدتر است و مشکل محدودیت موجودی Goerli ETH را برطرف می‌کند که نمی‌توانست مقدار مناسب Goerli ETH را برای پاسخگوئی به نیازمندی‌های آزمایش فراهم آورد. پس از منسوخ شدن Goerli در شبکۀ Ethereum فقط دو شبکه آزمایشی فعال Holesky و Sepolia وجود خواهد داشت و از هر دو شبکه آزمایشی پشتیبانی می‌شود و برای بهبود توسعۀ و نوآوری در اکوسیستم استفاده خواهند شد.

منبع: bitcoinist.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

جهش 8 درصدی قیمت ADA با رسیدن ذخایر کاردانو به 1.5 میلیارد دلار

در حالی که بازار کریپتوکارنسی با چالش‌هایی روبرو بوده است، اکوسیستم کاردانو…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

پرونده‌ی FTX: بنکمن-فرید با افشاگری سلبریتی‌ها، به دنبال رهایی از اتهامات است

بلومبرگ در ۱۹ آوریل گزارش داد که بر اساس یک توافق پیشنهادی،…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

فرصت‌های طلایی سرمایه‌گذاری در رمز ارزهای پنهان

بازار ارزهای دیجیتال با ورود به مرحله‌ای جدید در سال ۲۰۲۴، سرشار…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید