صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : شبکه لایه۲ اتریوم X Layer توسط OKX راه‌اندازی شد

شبکه لایه۲ اتریوم X Layer توسط OKX راه‌اندازی شد

مدیر ارشد بازاریابی OKX، حیدر رفیق، توضیح داد که این شرکت شبکه لایه ۲ خود را ساخته است زیرا معتقد است «بهترین راه برای دستیابی به پذیرش گسترده، کمک به مقیاس‌گذاری بزرگترین جامعه وب ۳ موجود، یعنی اتریوم، به جای رقابت با آن است.»

در نتیجه، این شرکت به دنبال استفاده از جوامع پالیگان و اتریوم برای جذب ۵۰ میلیون کاربر خود به زنجیره بلاک است.

X Layer: یک شبکه لایه ۲ مبتنی بر اتریوم با دانش صفر (ZK) با کارایی و امنیت بالا

X Layer یک شبکه لایه ۲ مبتنی بر دانش صفر (ZK) است که روی اتریوم ساخته شده و از عملکرد بالا و امنیت قوی بهره‌مند است. این پلتفرم هم‌اکنون مورد توجه قرار گرفته و بیش از ۲۰۰ اپلیکیشن غیرمتمرکز (dApp) شناخته‌شده از جمله Etherfi، Chainlink، Curve Finance، Eigen Layer و Renzo Protocol بر بستر آن ساخته شده‌اند.

مدیر ارشد بازاریابی OKX، حیدر رفیق، اعلام کرد:

«حالا که شبکه اصلی عمومی X Layer راه‌اندازی شده است، تمرکز ما بر جذب حداکثر توسعه‌دهنده و کاربر است. هدف ما این است با ارائه‌ی یک تجربه‌ی روان و کارآمد روی زنجیره بلاک، ارزش‌آفرینی کنیم و نوآوری‌های مبتنی بر فناوری‌های L2 و ZK را تشویق و تسهیل نماییم.»

علاوه بر این، توکن بومی صرافی OKX، یعنی OKB، برای پرداخت کارمزد تراکنش‌ها در شبکه لایه ۲ مورد استفاده قرار خواهد گرفت. راه‌اندازی این شبکه اصلی باعث افزایش قابل توجه ارزش OKB شد و علی‌رغم روند نزولی کلی بازار که دارایی‌های دیجیتال با ارزش بالا را تحت تأثیر قرار داده، شاهد افزایش ۵ درصدی این توکن بودیم.

پیش‌تر در مورد نام تجاری این زنجیره با اندکی جنجال روبرو بودیم، چرا که در ابتدا با نام X1 معرفی شده بود. پلتفرم دیگری که توسط توسعه‌دهندگان XEN ساخته شده و در ابتدا با نام XONE شناخته می‌شد، حالا با نام X1 شناخته می‌شود. این موضوع نگرانی‌هایی را در خصوص سردرگمی کاربران بین این دو زنجیره ایجاد کرده بود. به نظر می‌رسد OKX سرانجام با نام X Layer به توافق رسیده است تا پس از شکایت توسعه‌دهندگان XEN، از هرگونه مشکل مربوط به برند تجاری جلوگیری کند.

شبکه‌های بلاک‌چین لایه ۲ برای تقویت مقیاس‌پذیری اتریوم طراحی شده‌اند و این روندی است که در حوزه ارزهای دیجیتال با محبوبیت و پذیرش زیادی روبرو شده است.

بر اساس داده‌های وبسایت L2Beat، این شبکه‌ها به طور کلی قادر به پردازش ۱۱۷ تراکنش در ثانیه هستند که جهشی قابل توجه را نسبت به ۱.۱۲ تراکنش در ثانیه شبکه اصلی اتریوم نشان می‌دهد.

علاوه بر این، ارزش کل دارایی‌های ایمن‌شده روی این شبکه‌ها به بالاترین رقم خود یعنی ۴۵ میلیارد دلار رسید که پیش از گزارش شدن این خبر، با کاهش کمی به ۳۷ میلیارد دلار نزول کرد.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

مروری بر مهم‌‎ترین رویدادهای رمزارزها در روزهای آینده 

این هفته در بازار ارزهای دیجیتال، رویدادهای مهمی در جریان است که…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسانات بیت‌کوین زیر قیمت 67هزار دلار ادامه‌دار است

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اگر قیمت بیت کوین بتواند از…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی،…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید