صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : روند نزولی اتریوم نسبت به بیت‌کوین  ۱۵ ماهه شد، آیا این روند می‌تواند معکوس شود؟

روند نزولی اتریوم نسبت به بیت‌کوین  ۱۵ ماهه شد، آیا این روند می‌تواند معکوس شود؟

اتریوم و بیت کوین

درهفته‌های اخیر هیجان پیرامون ETF و هاوینگ بیت‌کوین، تقاضای خرید آن را در مقایسه با اتریوم افزایش داده است. قیمت اتریوم در حال حاضر و بعد از انتقال  به اثبات سهام (PoS) در مقایسه با بیت‌کوین در پایین‌ترین سطح ۱۵ ماه گذشته قرار دارد. Cointelegraph  نگاهی دقیق به نمودارها دارد و بررسی می‌کند آیا این روند نزولی تا پایان سال ادامه‌دار خواهد بود یا خیر. پس تا پایان این خبر همراه دیفایر باشید.

قیمت اتریوم در مقایسه با بیت‌کوین به زیر حمایت کلیدی می‌رسد؟

جفت ارز ETH/BTC در اوایل این هفته به پایین‌ترین سطح خود یعنی ۰.۰۵۶ بیت‌کوین رسید. بعد از این اتفاق ETH/BTC زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ هفته ای (EMA ۲۰۰ هفته‌ای) خود در نزدیکی ۰.۰۵۸ بیت‌کوین شکست که خطر روند نزولی را در سال ۲۰۲۳ بیشتر می‌کند. EMA ۲۰۰ هفته‌ای از نظر تاریخی همیشه به عنوان یک سطح حمایت قابل اعتماد برای معامله‌گران روند صعودی ETH/BTC عمل کرده است. برای مثال، این جفت ارز پس ر از حمایت این موج در ژوئیه ۲۰۲۲،در طی سه ماه ۷۵٪  افزایش قیمت داشت برعکس، پس از از دست دادن همین حمایت در اکتبر ۲۰۲۰، قیمت بیش از ۲۵٪ کاهش یافت.

ETH/BTC پس از از دست دادن EMA ۲۰۰ هفته‌ای به عنوان حمایت، با خطرات مشابه فروش در سال ۲۰۲۳ مواجه است. در این صورت، به نظر می‌رسد هدف نزولی بعدی در حدود خط فیبوناچی ۰.۵ در نزدیکی ۰.۰۵۱ بیت‌کوین در سال ۲۰۲۳ باشد که حدود ۹.۵٪ از سطوح قیمت فعلی پایین‌تر است. برعکس، اگر ETH قیمت ۲۰۰ هفته ای EMA را به عنوان حمایت بازپس گیرد، قیمت ETH ممکن است به سمت EMA ۵۰ هفته‌ای (موج قرمز) در نزدیکی ۰.۰۶۵ بیت کوین بازگردد.

اخبار مرتبط: بیت‌کوین با وجود موانع نظارتی آمریکا ۴٪ افزایش قیمت داشت

توقع رشد بیت‌کوین بر اتریوم سایه انداخته است

ضعف مداوم اتریوم در مقابل بیت‌کوین در داده‌های ورود سرمایه سازمان‌ها منعکس شده است. برای مثال، طبق CoinShares، تا ۶ اکتبر، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مخصوص بیت‌کوین ۲۴۶ میلیون دلار از ابتدای سال تاکنون (YTD) جذب کرده‌اند. از سوی دیگر،  صندوق‌های اتریوم سرمایه خود را از دست داده‌اند و شاهد خروجی به ارزش ۱۰۴ میلیون دلار در همین دوره بوده‌اند. این اختلاف احتمالاً به دلیل افزایش هیجان در مورد تأیید احتمالی سهام قابل معامله بیت کوین در بورس (ETF) ایالات متحده است.

اخبار مرتبط: ۵ نکته کلیدی برای سرمایه‌گذاری مطمئن در staking ارز دیجیتال

کارشناسان تجارت استدلال می‌کنند که راه‌اندازی ETF بیت‌کوین ۶۰۰ میلیارد دلار سرمایه جذب خواهد کرد. علاوه بر این، هاوینگ چهارم بیت‌کوین در ۲۴ آوریل ۲۰۲۴ نیز به عنوان یک جریان مقاوم در مقابل بازار آلت‌کوین عمل می‌کند. هاوینگ، پاداش بلاک ماینرهای بیت کوین را از ۶.۲۵ بیت‌کوین به ۳.۱۲۵ بیت‌کوین کاهش می‌دهد، و این اتفاق براساس تجربه سال‌های قبل یک سناریو صعودی به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط: cointelegraph.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

بازگشت بیت‌کوین به بالای ۶۶ هزار دلار همزمان با ورود ۴۲۰ میلیون دلاری به ETFها

بازگشت سرمایه به ETFهای بیت‌کوین و عبور قیمت از ۶۶ هزار دلار…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

سناتور منندز منتقد بیت‌کوین، به دلیل دریافت رشوه طلا محکوم شد

منندز زمانی بیت‌کوین را به عنوان “انتخاب ایده‌آل برای جنایتکاران” مورد انتقاد…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

‏FTX و CFTC با تسویه 12.7 میلیارد دلاری به دعوای 19 ماهه پایان دادند

صرافی ورشکسته رمزارز FTX با کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید