صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : پلتفرم DeFi Balancer هک شد و 238 هزار دلار به سرقت رفت

پلتفرم DeFi Balancer هک شد و 238 هزار دلار به سرقت رفت

هک Balancer

19 سپتامبر پلتفرم Balancer اعلام کرد که هک شده و از کاربران خواست تا اطلاع ثانوی با پروتکل Balancer تعامل نداشته باشند .Balancer یک پروتکل مالی غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم (Ethereum)است که پس از حمله به وب سایت خود به کاربران هشدار داد با وب سایت کار نکنند. جزئیات حمله در حال بررسی است و شرکت رسماً تأیید نکرده که سرمایه‌های کاربران به سرقت رفته است  اما Cosme Fulanito همکار Balancer گفت: صندوق Balancer صد در صد سالم است. شرکت‌های امنیتی بلاک‌چین مانند PeckShield وتحلیل‌گر بلاک‌چینZachXBT تخمین زده‌اند که تاکنون حداقل ۲۳۸ هزار دلار ارز دیجیتال به سرقت رفته است.

اخبار مرتبط:هکر جوان آمریکایی به پرداخت ۵.۲ میلیون دلار بیت‌کوین محکوم شد

بعضی از کاربران گزارش داده‌اند که هنگام تعامل با وبسایت از آن‌ها خواسته می‌شود تا یک قرارداد مخرب را تأیید کنند که منجر به خالی شدن کیف پول آن‌ها می‌شود. مسئولان اعلام کردند:  این اطمینان را می‌دهیم که دارایی‌های کاربران امن هستند و موضوع فقط به قسمت رابط کاربری محدود می‌شود.

اخبار مرتبط: صرافی کوینکس هک شد

یکی از کارشناسان درباره گزارشات کاربران توضیح داد کاربرانی که قصد دسترسی به وب سایت Balancer را دارند با یک علامت هشدار مواجه می‌شوند:اگر وبسایت را باز کنید از شما خواسته می‌شود زنجیره را تغییر دهید به سمتی که  که بیشترین مقدار پول  را نگه می‌دارید. پس از آن تراکنش کلاهبرداری ارسال می‌شود اگرتأیید شود پول به سرقت می‌رود. وبسایت را باز نکنید!! 

پس از هشدار درباره آسیب‌پذیری Balancer در تاریخ 22 اوت این دومین حمله بود که در کمتر از یک ماه تکرار شد و حدود 2 میلیون دلار در خطرسرقت بود.  تیم Balancer در تاریخ 27 آگوست پستی را در X منتشر کرد که : Balancer از ضعف‌های خود آگاه است و برای جلوگیری از سوءاستفاده بیشتر بهتر است کاربران ازLP های آسیب دیده خارج شوند.

منبع: cointelegraph.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

کارمزد بالای GBTC، عامل اصلی فرار سرمایه؟

صندوق قابل معامله بورسی بیت‌کوین Grayscale (GBTC) همچنان شاهد خروج قابل توجه…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

شمارش معکوس هاوینگ، آیا جهش قیمت بیت‌کوین در راه است

با در نظر گرفتن میانگین زمان تولید هر بلاک بیت‌کوین که ۱۰…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

چالش قانونی کوین‌بیس علیه مقررات SEC در خصوص ارزهای دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس از دادگاه ایالات متحده درخواست کرده است تا…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید