صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : هکر جوان آمریکایی به پرداخت ۵.۲ میلیون دلار بیت‌کوین محکوم شد

هکر جوان آمریکایی به پرداخت ۵.۲ میلیون دلار بیت‌کوین محکوم شد

ماه گذشته، احمد واگاف هارد، یک هکر جوان ساکن درایالات متحده، به دستور دادستانی به اندازه تقریبی ۵.۲ میلیون دلار ارز بیت‌کوین(BTC) و استلار(XLM)، همچنین یک خودروی ورزشی BMW، محکوم شد. طبق گزارش، این دستور هفته گذشته به دلیل مشارکت هارد در یک طرح تقلب سیم‌کارت(SIM-swapping) به منظور هدف‌گیری مدیران ارشد رمزارز در شمال کالیفرنیا، صادر شد.

طرح تقلب سیم‌کارت(SIM-Swapping) که توسط فردی به نام “هارد” با نام مستعار “winblo” آغاز شده بود، در سال ۲۰۱۶ شروع و پس از تداخل مقامات محلی، در سال ۲۰۱۹ متوقف شد.

هارد و هم‌دستانش قبل از قرارداد با افراد در حوزه امنیت اطلاعات، اطلاعات قربانیان خود را جمع‌آوری می‌کردند، سپس با تماس با ارائه‌دهندگان خدمات تلفن همراه، نمایندگان شرکت را به اندازه‌ی کافی متقاعد می‌کردند که آنها مشترکان معتبر و صاحبان شماره‌های تلفن همراه مورد نظر هستند.

سپس آنها سیم‌کارت ها را تعویض کردند و به طور غیرقانونی کنترل شماره‌های تلفن همراه قربانیان را در اختیار گرفتند. با استفاده از این طرح، هکرها دسترسی غیرمجاز به ایمیل و سایر حساب‌های رمزنگاری شده قربانیان را به دست آوردند و سپس ارزهای دیجیتال را به کیف پول دیگری منتقل کردند.

هارد باید، ۱۱۹.۸ بیت‌کوین با ارزش تقریبی ۵.۲ میلیون دلار و ۹۳٬۴۲۰ XLM با ارزش ۱۱٬۷۷۰ دلار و همچنین خودروی ورزشی BMW مدل ۲۰۱۷ که از همین راه به دست آورده است را تسلیم قانون کند.

این هکر جوان بیش از سه سال است که در بازداشت به سر می‌برد. بسیاری از اسناد هنوز محرمانه می‌باشد و جزئیات پرونده به عموم اعلام نشده است. هارد در ژانویه ۲۰۲۴ پس از اقرار به اتهام توطئه در ارتکاب تقلب سیم کارت، محکوم خواهد شد.

با توجه به جزئیات، این پرونده به یک طرح دیگر از تقلب SIM-Swapping مرتبط است که منجر به اتهام آنتونی فرانسیس فاولک، معروف به “shade”، شد. او در سال 2019 به اتهام توطئه در ارتکاب تقلب سیم کارت اقرار کرد.

هکرها به تنهایی بیش از ۲۰۰ میلیون دلار را در سال ۲۰۲۳ به سرقت برده‌اند.

شرکت Chainalysis در حوزه هوش مالیاتی بلاک‌چین اعلام کرد که هکرهای مرتبط با کره شمالی بیش از ۲۰۰ میلیون دلار ارزهای رمزنگاری را به سرقت برده‌اند تا برنامه سلاح هسته‌ای خود را تأمین مالی کنند.

در ماه اوت، گروه لازاروس که گفته شده حمایت مالی از رژیم کره شمالی دریافت می‌کند، در ارتباط با هک ۳۴ میلیون دلاری CoinsPaid دست داشته است. همچنین، آن‌ها به گفته FBI، مسئول هک Stake.com نیز بودند. این حمله به کازینوی رمزارزی، منجر به سرقت بیش از ۴۰ میلیون دلار ارزهای رمزنگاری شد.

هکرها از تاکتیک‌های مختلفی، برای سرقت بیت‌کوین و سایر دارایی‌های دیجیتال از جمله تقلب سیم کارت(SIM-swapping)، فیشینگ، حملات زنجیره تأمین و هک زیرساخت‌ها استفاده می‌کنند.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

بازگشت بیت‌کوین به بالای ۶۶ هزار دلار همزمان با ورود ۴۲۰ میلیون دلاری به ETFها

بازگشت سرمایه به ETFهای بیت‌کوین و عبور قیمت از ۶۶ هزار دلار…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

سناتور منندز منتقد بیت‌کوین، به دلیل دریافت رشوه طلا محکوم شد

منندز زمانی بیت‌کوین را به عنوان “انتخاب ایده‌آل برای جنایتکاران” مورد انتقاد…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

‏FTX و CFTC با تسویه 12.7 میلیارد دلاری به دعوای 19 ماهه پایان دادند

صرافی ورشکسته رمزارز FTX با کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید