صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : افت تمایل نهنگ‌ها به خرید بیت‌کوین، سیگنال نزولی؟

افت تمایل نهنگ‌ها به خرید بیت‌کوین، سیگنال نزولی؟

حرکت و انباشت سرمایه توسط نهنگ‌های بیت‌کوین، از عوامل اصلی افزایش قیمت این ارز دیجیتال به شمار می‌رود. با وجود اینکه این بازیگران بزرگ همچنان در حال خرید در کف قیمت هستند، داده‌های درون-زنجیره‌ای نشان‌دهنده کاهش تدریجی روند انباشت است که می‌تواند حاکی از کاهش اطمینان آن‌ها باشد.

بر اساس گزارش شرکت تحلیل درون-زنجیره‌ای IntoTheBlock، حجم انباشت بیت‌کوین توسط نهنگ‌ها در هر چرخه خرید طی ماه گذشته به طور قابل توجهی کاهش یافته است. این افت می‌تواند برای سرمایه‌گذاران نگران‌کننده باشد، به خصوص با توجه به اینکه بیت‌کوین در حال تلاش برای نگهداری قیمت بالای ۶۰ هزار دلار است.

نهنگ‌ها یا سرمایه‌گذاران بزرگ که بیش از ۱۰۰۰ بیت‌کوین در اختیار دارند، از ابتدای سال جاری به ویژه در زمان افت بازار، به شدت اقدام به خرید کرده‌اند. این انباشت تا حد زیادی به حفظ روحیه صعودی بیت‌کوین و جلوگیری از کاهش شدید قیمت آن کمک کرده است. با این حال، IntoTheBlock اخیراً الگوی جالبی را بین این کیف پول‌های نهنگ‌ها در هر دوره انباشت شناسایی کرده است.

بزرگترین انباشت در بازه زمانی ۵ تا ۷ مارس رخ داد، زمانی که این کیف پول‌ها بیش از ۱۲۰ هزار بیت‌کوین خریدند. با این حال، در هر افت قیمت بعدی، حجم انباشت نسبت به دوره قبل کاهش یافته است. به طور خاص، افت اخیر بیت‌کوین به ۵۶ هزار دلار نتوانست توجه قابل توجهی را از سوی نهنگ‌ها برای انباشت بیشتر جلب کند. این کاهش در فعالیت خرید و فروش نشان می‌دهد که نهنگ‌ها ممکن است در کوتاه‌مدت بخشی از علاقه یا تمایل خود را برای انبخت بیشتر بیت‌کوین از دست داده باشند.

نهنگ‌ها در حال خرید در کف هستند، اما آیا اطمینان آن‌ها در حال کاهش است؟

کاهش اطمینان بین نهنگ‌های بیت‌کوین این سوال را مطرح کرده است که آیا بیت‌کوین می‌تواند دوباره وارد یک روند نزولی کامل شود؟ این نگرانی‌ها به ویژه با توجه به اینکه برخی از تحلیلگران بر این عقیده‌اند که بیت‌کوین ممکن است به اوج خود در این چرخه رسیده باشد، از اعتبار بیشتری برخوردار است.

بر اساس معیار «ورود و خروج از پول»، همچنان حجم مقاومتی قوی بین ۵۹ هزار تا ۶۱ هزار دلار وجود دارد. ریزش مجدد به زیر این محدوده می‌تواند ۵۵۲,۲۲۰ آدرس را با ضرر مواجه کند. در واقع، در حالی که کاهش به این سطح برای بسیاری از دارندگان ناخوشایند خواهد بود، اکثر تحلیلگران ارز دیجیتال همچنان نسبت به چشم‌انداز بلندمدت بیت‌کوین خوشبین هستند.

در زمان نگارش این گزارش، بیت‌کوین با قیمت ۶۱,۰۸۸ دلار معامله می‌شود. این ارز دیجیتال اخیراً از محدوده ۵۷,۵۰۰ دلار رشد کرده و در هفت روز گذشته ۷.۴ درصد افزایش یافته است. به گفته مارکو یوهانینگ، تحلیلگر، ۵۷ هزار دلار سطح حمایتی مهمی برای بیت‌کوین است. وی خاطرنشان کرد که در حالی که شکسته شدن سطح ۵۷ هزار دلار می‌تواند منجر به کاهش بیشتر به سمت ۵۲ هزار دلار شود، اما بازار ارز دیجیتال همچنان برای بیت‌کوین صعودی است.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

پیش بینی استاندارد چارترد: بیت‌کوین امسال به ۱۵۰ هزار دلار خواهد رسید

با صعود بیت‌کوین (BTC) از قله قبلی اش در مرز ۶۹ هزار…

۳ خرداد ۱۴۰۳

در پی احتمال تایید ETH اتریوم، قیمت میم‌‌کوین‌‌های این شبکه سر به فلک کشیدند!

قیمت میم‌کوین‌های اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته جهش قابل توجهی را تجربه…

۳ خرداد ۱۴۰۳

تتر ۱ میلیارد دلار دیگر USDT چاپ کرد: تاثیرات آن چه خواهد بود؟

تتر، بزرگترین ناشر استیبل‌کوین جهان، با چاپ یک میلیارد دلار دیگر توکن…

۳ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید