صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : تحلیل‌گر CryptoQuant: نمودار هش‌ریت‌ بیت‌کوین در حساس‌ترین نقطه است

تحلیل‌گر CryptoQuant: نمودار هش‌ریت‌ بیت‌کوین در حساس‌ترین نقطه است

هش‌ریت

شرکت CryptoQuant میانگین متحرک ساده(SMA) شاخص هش‌ریت بیت‌کوین را طی ۱۴ روز به اشتراک گذاشته و اظهار داشت: این نمودار همچنان به عنوان جذاب‌ترین نمودار در دنیای بیت‌کوین در حال رشد است. هش‌ریت استخراج به معیاری اشاره دارد که کل قدرت محاسباتی را که ماینرها در حال حاضر به بلاک‌چین بیت‌کوین متصل کرده‌اند، پیگیری می‌کند.

به گزارش بیت‌کوینست هنگامی که این معیار افزایش می‌یابد یعنی  ماینرها  امکانات خود را گسترش می‌دهند ماینرهای جدید به شبکه خواهند پیوست. و در حالت کلی یعنی ماینینگ بیت‌کوین برای ماینرها جذاب است. از سوی دیگر، کاهش این شاخص نشان می‌دهد که برخی از ماینرها از شبکه خارج شدند و به نظر آن‌ها ماینینگ سودی ندارد.

از نمودار مشخص است که هش‌ریت استخراج بیت‌کوین نه تنها در طول تاریخ ارز دیجیتال افزایش یافته بلکه سرعت رشد آن هم شتاب زیادی دارد. منبع اصلی درآمد ماینرها در طول سال‌ها پاداش‌های بلوکی بوده است که هنگام حل بلوک‌ها توسط این اعتبارسنج‌های زنجیره داده می‌شود. این پاداش‌ها با نرخی تقریباً ثابت منتشر می‌شوند و در ارزش BTC ثابت هستند.

این امر صرف نظر از تعداد ماینرهای که به شبکه می پیوندند (به لطف مفهوم سختی استخراج) صادق است، بنابراین با افزایش هش‌ریت پاداش‌هایی که ماینرها دریافت می‌کنند کوچک‌تر می‌شود. علاوه بر این بیت‌کوین رویدادهای هاوینگ دوره‌ای دارد که تقریباً هر چهار سال یک بار رخ می‌دهد و پاداش‌های بلوکی را به طور دائم نصف می‌کند، درآمد محدودتر می‌شود.

اما ماینرها همچنان دستگاه‌های استخراج بیشتری به شبکه اضافه می‌کنند چون حتی اگر پاداش‌ها از نظر BTC محدود شده باشند ولی ارزش پاداش‌ها بر حسب دلار آمریکا با افزایش قیمت ارز دیجیتال افزایش یافته است. دستگا‌های استخراج نیز با گذشت زمان بسیار قدرتمند و کارآمدتر شده‌اند، به ماینرها اجازه می‌دهند تا هش ریت خود را به سرعت افزایش دهند. شرکت استخراج بیت کوین Bitfarms اخیراً ارتقای تأسیسات جدید را فاش کرده است که هدف آن تقریباً سه برابر کردن قدرت محاسباتی خود تا نیمه دوم سال ۲۰۲۴ است.

رشد شتابان هش ریت که شبکه بیت‌کوین تجربه کرده، نشان می‌دهد که صنعت استخراج چقدر رقابتی و سخت شده است، زیرا هر ماینری که نتواند با افزایش شبکه همگام شود، پاداش آن کم‌تر خواهد شد.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

ده سالگی مونرو: جشن یک دهه تعهد به حریم خصوصی و امنیت

در دنیای پرشتاب و پویای فناوری، ۱۸ آوریل ۲۰۱۴ نقطه عطفی در…

۳۰ فروردین ۱۴۰۳

بیت‌کوین در گرداب نزولی؛ اصلاح موقتی یا آغاز یک روند نزولی؟

بیت‌کوین پس از یک ماه اوج‌گیری، به کانال ۶۰ هزار دلاری سقوط…

۳۰ فروردین ۱۴۰۳

بایننس با پرداخت جریمه 2میلیون دلاری به دنبال بازگشت به هند است

صرافی بایننس، پس از ممنوعیت فعالیت در ژانویه گذشته توسط دولت هند،…

۳۰ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید