صفحه اصلی > اخبار و اخبار داخلی : انتقاد انجمن بلاکچین ایران از پیش‌نویس کمیسیون اقتصادی مجلس

انتقاد انجمن بلاکچین ایران از پیش‌نویس کمیسیون اقتصادی مجلس

مجلس شورای اسلامی ایران

پیش‌نویس کمیسیون اقتصادی مجلس مورد انتقاد انجمن بلاکچین ایران قرار گرفت. این پیش‌نویس که به‌تازگی تحت‌عنوان ساماندهی و توسعه رمزدارایی‌ها گرد آوری شده برای نهادهایی مثل قوه قضاییه، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،بانک مرکزی، وزارت ارتباطات، وزارت اطلاعات، سپاه پاسداران، مرکز ملی فضای مجازی و نصر کشور ارسال شده است تا نظرات خود را در رابطه با این طرح تا ۲۱ آذر به کمیسیون اقتصادی اعلام نمایند اما به گفته اعضای انجمن، تاکنون هیچ رونوشتی از این سند به‌طور رسمی برای آنها ارسال نشده است.

انجمن بلاک‌چین دراعتراض به ارسال‌نشدن رونوشت سند برای این سازمان نامه‌ای نوشتند به اعتقاد اعضای انجمن این سند پختگی لازم برای تبدیل‌شدن به قانون را ندارد. این سند پختگی لازم برای تبدیل‌شدن به قانون را ندارد. آن‌ها نگرانی خود را این‌طور بیان کردند:

این نگرانی وجود دارد که به دلیلی جرم‌انگاری که در فصل ششم این سند به صورت غیرکارشناسی انجام شده است، زمینه کوچ کسب‌و‌کارها به خارج از کشور و همچنین کوچ دوباره باقی‌مانده نیروی کار متخصص که در زمینه استخراج، تبادل و آموزش در کشور مشغول به کار هستند، به خارج از کشور سوق داده شود.

برخی دیگر از ایرادهایی که انجمن نسبت به این رونوشت عنوان کردند عبارتند از : اتخاذ رویکرد مجوزمحور، عدم ارسال رونوشت به پلیس فتا و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، افزایش حساسیت نهادهای بین‌المللی و جدی‌ترشدن خطر تحریم اقتصادی کسب‌وکارهای داخلی، ایجاد انحصار در بازار و بی‌توجهی به مصوبات و دستورالعمل‌های قانونی گذشته در زمینه استخراج ارزهای دیجیتال.

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

معاملات NFT بیت‌کوین 26 درصد افزایش یافت

حجم معاملات کلکسیون‌های توکن غیرقابل تعویض (NFT) مبتنی بر بیت‌کوین، پس از…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دلایل اصلی افزایش قیمت توکن SAGA

توکن سگا که در تاریخ ۵ آوریل ۲۰۲۴ به عنوان پنجاه و…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

تحلیل و پیش‌بینی قیمت دوج‌کوین

دوج‌کوین زمانی در جمع ۱۰ ارز دیجیتال برتر، بهترین عملکرد را داشت…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید