صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : خشم طلبکاران از حراج ارزان سولانا توسط FTX

خشم طلبکاران از حراج ارزان سولانا توسط FTX

طلبکاران صرافی رمزارز ورشکسته FTX به شدت از تصمیم این صرافی برای فروش دارایی‌های سولانا خود با تخفیف قابل توجه به شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر رمزارز (VC) انتقاد کرده‌اند.

طبق گزارش‌های امروز، FTX حدود 30 میلیون توکن SOL را با قیمت هر توکن 64 دلار به شرکت‌هایی مانند Pantera Capital و Galaxy Trading فروخته است. این قیمت، 62 درصد پایین‌تر از قیمت فعلی بازار است. توکن‌های SOL به مدت چهار سال قفل شده‌اند و امکان فروش آن‌ها وجود ندارد.

این معامله که انتظار می‌رود حدود 1.9 میلیارد دلار برای FTX به ارمغان بیاورد، به عنوان گامی مهم برای بازپرداخت بدهی به طلبکاران در نظر گرفته می‌شود. با این حال، افراد آسیب‌دیده از سقوط FTX، این معامله را به دید منفی ارزیابی می‌کنند.

سونیل کاوری، یکی از قربانیان این اتفاق، می‌گوید:

این فروش «میلیاردها دلار از ارزش دارایی‌های طلبکاران FTX را نابود کرده است». او وکلای ورشکستگی FTX را متهم می‌کند که با فروش دارایی‌های طلبکاران، اولویت را به مشتریان خود داده‌اند.

انتقاد کاوری با نظرات سایر افراد تحت تاثیر سقوط FTX همخوانی دارد. آن‌ها نگرانی‌هایی را در مورد فروش مکرر دارایی‌های دیجیتال مشتریان توسط FTX در جریان دادرسی‌های ورشکستگی مطرح کرده‌اند.

جابه‌جایی 15 میلیون دلار ارز دیجیتال توسط FTX و Alameda به صرافی‌های متمرکز

بر اساس داده‌های درون-بلاکچینی، آدرس‌های مرتبط با صرافی ورشکسته FTX و Alameda Research حدود 15 میلیون دلار ارز دیجیتال را به صرافی‌های متمرکز منتقل کرده‌اند.

به گزارش PeckShield، این تراکنش‌ها شامل موارد زیر است:

  • 1000 اتریوم به کوین‌بیس
  • 1000 توکن Wrapped Ether (WETH) به Wintermute
  • 3544 توکن Wrapped Binance Coin (WBNB) به بایننس

طی هفته گذشته، آدرس‌های FTX حدود 105.9 میلیون دلار ارز دیجیتال از 19 نوع مختلف آلت کوین را به دو کیف پول واسطه منتقل کرده بودند. پس از آن، 16 میلیون دلار در قالب 13 دارایی دیجیتال مختلف به صرافی‌های متمرکز منتقل شده است.

شرکت تحلیل بلاکچینی SpotOnChain گزارش داده است که در این تراکنش‌ها، جابه‌جایی 3.17 میلیون توکن GT از GateChain با ارزش 31.3 میلیون دلار، بیشترین حجم را به خود اختصاص داده است. همچنین 3.37 میلیون توکن LEO به ارزش 20.4 میلیون دلار و 16.9 میلیون توکن VIC به ارزش 16.7 میلیون دلار جابجا شده است. 37.6 میلیون دلار باقی‌مانده نیز بین 16 دارایی دیجیتال دیگر که چندان شناخته‌شده نیستند، توزیع شده است.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

مروری بر مهم‌‎ترین رویدادهای رمزارزها در روزهای آینده 

این هفته در بازار ارزهای دیجیتال، رویدادهای مهمی در جریان است که…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسانات بیت‌کوین زیر قیمت 67هزار دلار ادامه‌دار است

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اگر قیمت بیت کوین بتواند از…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی،…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید