صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : آیا حجم معاملات استیبل‌کوین‌ها از ویزا پیشی خواهد گرفت؟

آیا حجم معاملات استیبل‌کوین‌ها از ویزا پیشی خواهد گرفت؟

stablecoins-Visa

شرکت تحقیقاتی Sacra پیش‌بینی می‌کند که حجم تراکنش‌های استیبل‌کوین در این سه‌ماهه از ویزا فراتر رود، اما مدیر بخش کریپتو ویزا با این موضوع موافق نیست. استیبل‌کوین‌ها با توجه به کارایی که در جابجایی‌های بین‌المللی پول دارند، ممکن است کل حجم تراکنش‌های ویزا را پشت سر بگذارند. حجم تراکنش‌های استیبل‌کوین ممکن است به بیش از ۴ تریلیون دلار برسد.

استدلال Sacra این است که استیبل‌کوین‌ها در سرعت، هزینه و سهولت تراکنش‌های بین‌المللی نسبت به ویزا برتری دارند. از طرف دیگر، مدیر بخش کریپتو ویزا معتقد است که حجم بالای تراکنش‌های استیبل‌کوین واقعی نیست و ناشی از فعالیت ربات‌ها و برنامه‌های اتوماتیک است. ویزا داشبوردی راه‌اندازی کرده که نشان می‌دهد ۹۰ درصد از تراکنش‌های استیبل‌کوین در ۳۰ روز گذشته توسط کاربران واقعی انجام نشده است. این داشبورد با اعمال فیلترهایی سعی بر حذف فعالیت‌های غیر واقعی از حجم تراکنش‌ها دارد.

با وجود اختلاف‌نظرها، حجم تراکنش‌های استیبل‌کوین در حال افزایش است و شرکت‌های بزرگ پرداخت مانند پی‌پال و استرایپ نیز به این حوزه ورود کرده‌اند.

منبع:  cointelegraph.com

اخبار مرتبط: نظر بنیانگذار یونی‌سواپ درباره توزیع موفق توکن‌ها

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

پیش بینی استاندارد چارترد: بیت‌کوین امسال به ۱۵۰ هزار دلار خواهد رسید

با صعود بیت‌کوین (BTC) از قله قبلی اش در مرز ۶۹ هزار…

۳ خرداد ۱۴۰۳

در پی احتمال تایید ETH اتریوم، قیمت میم‌‌کوین‌‌های این شبکه سر به فلک کشیدند!

قیمت میم‌کوین‌های اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته جهش قابل توجهی را تجربه…

۳ خرداد ۱۴۰۳

تتر ۱ میلیارد دلار دیگر USDT چاپ کرد: تاثیرات آن چه خواهد بود؟

تتر، بزرگترین ناشر استیبل‌کوین جهان، با چاپ یک میلیارد دلار دیگر توکن…

۳ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید