صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : 4 میلیارد دلار سرمایه در شبکه Base، گامی بزرگ برای Coinbase در دنیای بلاک‌چین

4 میلیارد دلار سرمایه در شبکه Base، گامی بزرگ برای Coinbase در دنیای بلاک‌چین

Base در حال حاضر از نظر TVL در رتبه سوم راه‌حل‌های لایه دوم اتریوم قرار دارد. این شبکه از نزدیک‌ترین رقیب خود، Blast، که TVL آن ۲.۷۷ میلیارد دلار است، پیشی گرفته است. با این حال، همچنان از Optimism در جایگاه دوم با TVL ۷.۶۸ میلیارد دلار و آربیتروم، رهبر بازار با TVL ۱۸.۷۷ میلیارد دلار، عقب است.

قابل توجه است که در بین پنج شبکه برتر لایه دوم، Base تنها شبکه‌ای است که در طول هفته گذشته شاهد افزایش TVL بوده است. Starknet با ۹.۰ درصد افت، بیشترین کاهش را تجربه کرد و پس از آن Optimism با ۸.۲ درصد کاهش قرار دارد. افزایش TVL شبکه Base با افزایش فعالیت در آن همزمان شده است، چرا که تعداد تراکنش‌های ۳۰ روزه آن از هر دو شبکه اتریوم و رقیب آن، آربیتروم، فراتر رفته است. Base با ثبت ۵۰.۳۴ میلیون تراکنش، از ۴۰.۱ میلیون تراکنش آربیتروم و ۳۷.۹ میلیون تراکنش اتریوم پیشی گرفته است.

اتریوم همچنان بر بهبود قابلیت‌های لایه دوم خود تمرکز دارد، زیرا ارتقای اخیر Dencun با موفقیت EIP-4844 را معرفی کرد که هزینه تراکنش‌ها را برای Base و سایر راه‌حل‌های لایه دوم کاهش می‌دهد. تحلیلگران VanEck تخمین می‌زنند که اکوسیستم مقیاس‌پذیر راه‌حل‌های لایه دوم می‌تواند تا سال ۲۰۳۰ به ارزش بازار ۱ تریلیون دلار دست یابد.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

پیش بینی استاندارد چارترد: بیت‌کوین امسال به ۱۵۰ هزار دلار خواهد رسید

با صعود بیت‌کوین (BTC) از قله قبلی اش در مرز ۶۹ هزار…

۳ خرداد ۱۴۰۳

در پی احتمال تایید ETH اتریوم، قیمت میم‌‌کوین‌‌های این شبکه سر به فلک کشیدند!

قیمت میم‌کوین‌های اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته جهش قابل توجهی را تجربه…

۳ خرداد ۱۴۰۳

تتر ۱ میلیارد دلار دیگر USDT چاپ کرد: تاثیرات آن چه خواهد بود؟

تتر، بزرگترین ناشر استیبل‌کوین جهان، با چاپ یک میلیارد دلار دیگر توکن…

۳ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید