صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : بیت‌کوین از کل بازار رمزارزها پیشی گرفت

بیت‌کوین از کل بازار رمزارزها پیشی گرفت

بیت کوین

سهم بازار بیت‌کوین نسبت به بقیه ارزهای دیجیتال از آوریل ۲۰۲۱ تاکنون به بالاترین سطح خود رسیده است.  در روز سه‌شنبه شاهد سقوط اتریوم و توکن‌های دیفای بودیم اما بیت‌کوین (BTC) همچنان نسبت به سایر ارزهای دیجیتال عملکرد بهتری دارد. ارزشمندترین دارایی دیجیتال قبل از اینکه به حدود ۲۸۵۰۰ دلار برسد، در اوایل روز به  ۲۸۱۰۰ دلار کاهش یافت که نسبت به ۲۴ ساعت گذشته کمی افزایش قیمت داشت. همزمان اتریوم اما عملکرد ضعیفی نمایش داد و ۱.۸٪  کاهش قیمت را تجربه کرد و نزدیک به ۱۵۶۰ دلار معامله شد که در مقایسه با بیت‌کوین به پایین‌ترین سطح در ۱۵ ماهه گذشته رسیده است. به طور کلی شاخص بازار دارایی‌های دیجیتال CoinDesk، به میزان ۰.۶٪  نزول کرد.

اخبار مرتبط: روند نزولی اتریوم نسبت به بیت‌کوین  ۱۵ ماهه شد، آیا این روند می‌تواند معکوس شود؟

در میان بخش‌های مختلف بازارمرزارزها شاخص دیفای (CoinDesk (DCF که عملکرد کلی بخش دیفای را بررسی می‌کند دارای ضعیف‌ترین عملکرد بوده و ۳.۷٪ افت قیمت داشته است. در این میان توکن UNI صرافی UniSwap بیشترین افت قیمت را  تجربه کرد. در روز سه شنبه بعد از اینکه Uniswap Labs اعلام کرد تصمیم دارد از طریق رابط کاربری خود برای برخی از تراکنش‌های انجام شده  کارمزد ۰.۱۵٪ اعمال نماید و باعث شد توکن یونی که نقش مهمی در بخش دیفای دارد ۷٪ کاهش یابد.

اخبار مرتبط: احرازهویت جدید در Uniswap v4 جنجال‌آفرین شد

توکن بومی بلاک‌‌چین(Sui (SUI نیز به دلیل نگرانی‌های مطرح شده توسط مدیر سرویس نظارت مالی کره جنوبی در مورد دستکاری عرضه توکن از طریق استیکینگ ۷.۶٪ افت کرد. هرچند بنیاد Sui این گزارش را  کاملا نادرست خواند. داده‌های TradingView نشان می‌دهد که عملکرد قوی بیت‌کوین باعث شد که سهم بازار آن در بین تمام رمزارزها(که به آن نرخ سلطه بیت‌کوین نیز گفته می‌شود) به بیش از ۵۲٪ برسد، که بالاترین سطح از آوریل ۲۰۲۱ است.

به گفته شرکت مشاوره سرمایه گذاری ByteTree، افزایش سلطه بیت‌کوین می‌تواند حتی بیشتر شود، زیرا دو رویداد مهم را در پیش‌رو داریم: اولین اتفاق مهم تاییدیه یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) بیت‌کوین است و دومین اتفاق هاوینگ بیت‌کوین که بعد از۴ سال پاداش استخراج بیت‌کوین کاهش می‌یابد . این دو اتفاق می‌توانند در روند صعودی بیت‌کوین تاثیرگذار باشند. 

اخبار مرتبط: قیمت بیت‌کوین پس از انتشار اخبار جعلی تایید ETF از ۲۸۰۰۰ دلار عبور کرد

تحلیلگران ByteTree در گزارش بازار روز دوشنبه گفتند: نسبت به ۲ سال پیش ریسک ارزهای دیجیتال بسیار کمتر است اما با نزدیک شدن زمان هاوینگ برگ برنده بیت‌کوین مدت زمان بیشتری در بالا قرار دارد.

منبع: cointelegraph.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

معاملات NFT بیت‌کوین 26 درصد افزایش یافت

حجم معاملات کلکسیون‌های توکن غیرقابل تعویض (NFT) مبتنی بر بیت‌کوین، پس از…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دلایل اصلی افزایش قیمت توکن SAGA

توکن سگا که در تاریخ ۵ آوریل ۲۰۲۴ به عنوان پنجاه و…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

تحلیل و پیش‌بینی قیمت دوج‌کوین

دوج‌کوین زمانی در جمع ۱۰ ارز دیجیتال برتر، بهترین عملکرد را داشت…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید