صفحه اصلی > اخبار خارجی و اخبار : مدیرعامل OpenAI: بیت‌کوین یک قدم «بسیار منطقی» در مسیر فناوری است 

مدیرعامل OpenAI: بیت‌کوین یک قدم «بسیار منطقی» در مسیر فناوری است 

بیت کوین

سام آلتمن(Sam Altman) مدیر عامل OpenAI، احساس خود را نسبت به بیت‌کوین این‌طور بیان کرد و گفت که بیت‌کوین به شدت علیه CBDC هاست، یک گام «فوق‌العاده منطقی» در مسیرفناوری است که دولت هیچ کنترلی در آن ندارد و به مبارزه با فساد کمک می‌کند. آلتمن در مصاحبه‌ای با جو روگان(Joe Rogan) در تاریخ ۶ اکتبر گفت:

من در مورد بیت‌کوین واقعا هیجان زده هستم. فکر می‌کنم این  ایده که ما یک ارز جهانی داریم که خارج از کنترل هردولتی است یک قدم بسیار منطقی و مهم در مسیر فناوری محسوب می‌شود.

رئیس OpenAI در مصاحبه با روگان نظرش را درباره اینکه بیت‌کوین یک ارز ذخیره جهانی است بیان کرد و همچنین نگرانی‌هایش در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را در این مصاحبه اعلام نمود. بنیان‌گذار Worldcoin ، گفت که حرکت به سمت جهانی با فناوری‌های پیشرفته مثل بیت‌کوین، می‌تواند به کاهش فساد کمک کند. 

اخبار مرتبط: بلاک‌چین برای حریم شخصی به خصوص از جانب دولت‌ها، چه ریسک‌هایی دارد؟

خالق ChatGPT در این باره ادامه داد: بیت‌کوین گامی فوق‌العاده منطقی و مهم در مسیرفناوری بشریت است. یکی از چیزهایی که من مشاهده کرده‌ام و احتمالا بسیاری ازافراد هم به آن رسیده‌اند، این است که فساد مانع بزرگی برای پیشرفت در جامعه به شمار می‌رود. او گفت: در دنیایی که پرداخت‌ها دیگر مانندگذشته پول نقد نیستند و به صورت دیجیتالی انجام می‌شوند، وقتی که از بیت‌‍کوین استفاده می‌کنید، می‌توانید رشد فناوری را درک کنید.

 من فکر می‌کنم این مسیر مانع فساد خواهد بود.

در ادامه روگان با وجود شک و تردید نسبت به صنعت گسترده ارزهای دیجیتال، خوش‌بینی خود را نسبت به بیت‌کوین  ابراز کرد و گفت بیت‌کوین می‌تواند به یک«ارز قابل دوام جهانی» تبدیل شود. بیت‌‍کوین یک رمزارز جذاب است که به نظر من امکان تبدیل شدن آن به یک ارز قابل دوام جهانی وجود دارد. مقدار آن محدود است و مردم آن را با رایانه خود استخراج می‌کنند. روگان افزود: این به نظر من بسیار جذاب است و من عاشق این واقعیتی که اجرا شده هستم. اما با این عقیده مخالفم زیرا ارزی، جهانی و مقاوم است که توسط میلیون‌ها نفر در سراسر جهان استفاده شود.

اخبار مرتبط: حمله به اسرائیل بر بازارهای مالی جهانی چه تاثیری دارد؟

آلتمن مدتهاست از بیت‌کوین حمایت می‌کند. در وبلاگی که ۱۰ سال پیش منتشر شد معتقد بود جهانی که در آن بیت‌کوین معامله می‌شود، شفافیت بیشتری دارد. آلتمن گفت: جهانی که همه ما در آن با بیت‌کوین معامله می‌کنیم، بسیار شفاف‌تر خواهد بود و این شفافیت مالی  کمک می‌کند فساد به شدت کاهش یابد. روگان و آلتمن گفتند که در مورد CBDCها بسیار نگران هستند و از جنگ ایالات متحده علیه کریپتو انتقاد می‌کنند و ازاینکه ایالت متحده به یک ایالت نظارتی تبدیل شود ابراز نگرانی کردند. به عقیده روگان CBDC باعث می‌شوند که دولت کنترل بیشتری بر نحوه خرج کردن پول مردم داشته باشند:

من بسیار نگران ارز دیجیتال بانک مرکزی و مرتبط بودن آن با امتیازدهی برای اعتبار اجتماعی هستم. این باعث وحشت من می‌شود.  تلاش برای انجام این کار به نفع کلی جامعه نیست، بلکه برای کنترل بیشتر است.

آلتمن اضافه کرد که از نحوه برخورد دولت آمریکا با صنعت ارزهای دیجیتال اخیراً تحت تأثیر قرار نگرفته است:

من از کارهایی که اخیرا دولت امریکا انجام داده و شبیه جنگ علیه کریپتو است ناامید شده‌ام، اما ما نمی توانیم آن را رها کنیم، مانند این است که بخواهیم همه چیز را تحت کنترل داشته باشیم و این موضوع مرا نسبت به کشور به شدت غمگین می‌کند.

منبع:  cointelegraph.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید