صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : تاثیر ETF بیت‌کوین در آینده باعث افزایش نوسانات خواهد شد یا به رشد آن سرعت می‌بخشد؟

تاثیر ETF بیت‌کوین در آینده باعث افزایش نوسانات خواهد شد یا به رشد آن سرعت می‌بخشد؟

bitcoin-etf

بحث در مورد مزایای و معایب ETF بیت‌کوین ادامه دارد طرف‌داران ETF بیت‌کوین معتقدند که این اتفاق می‌تواند باعث افزایش دسترسی به بازار ارزهای دیجیتال شود و سرمایه‌گذاران نهادی و خرده‌فروشان را به بازار ارزهای رمزنگاری جذب کند و افزایش تقاضا و به دنبال آن قیمت بیت‌کوین را به همراه داشته باشد. همچنین آن‌ها معتقدند تصویب ETF بیت‌کوین توسط نهادهای نظارتی، گامی مهم در راستای مشروعیت و پذیرش گسترده است. در دنیای مالی که اغلب افراد نسبت به ارزهای رمزنگاری بدبین هستند، یک ETF می‌تواند به عنوان پل ارتباطی بین دنیای مالی سنتی و جهان رمزارزها تاثیر مثبتی ایجاد کند.

از طرف دیگر برخی با تایید صندوق ETF بیت‌کوین مخالف هستند چون به عقیده آن‌ها احتمال دستکاری بازار در صورت معرفی ETF بیت‌کوین بیشتر می‌شود ماهیت نسبتاً غیرمجاز بازار ارزهای رمزنگاری، همراه با مقیاس عظیم سرمایه‌گذاران نهادی، ترسی ایجاد می‌کند که قیمت‌ها می‌توانند به نفع چند نفر دستکاری شوند. این نگرانی، نیاز به چارچوب‌های نظارتی قوی برای محافظت در برابر چنین اقداماتی را برجسته می‌کند.
ایجاد تعادل بین پذیرش گسترده و حفظ ماهیت غیرمتمرکز ارزهای رمزنگاری نیز یکی دیگر از چالش‌هایی است که باید به آن توجه بیشتری شود، از طرف دیگر احتمال افزایش نوسانات قیمتی در کوتاه‌مدت وجود دارد که باید به این موضوع هم توجه شود. در حالی که بحث‌ها درباره تایید یا عدم تایید صندوقETF بیت‌کوین همچنان ادامه دارد، در نهایت، مسیر بازار ارزهای رمزنگاری به توانایی مسئولین بستگی دارد که قرار است هم نوآوری و هم مسئولیت‌پذیری را در این فناوری جای دهند.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

منبع : bitcoinist.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

ده سالگی مونرو: جشن یک دهه تعهد به حریم خصوصی و امنیت

در دنیای پرشتاب و پویای فناوری، ۱۸ آوریل ۲۰۱۴ نقطه عطفی در…

۳۰ فروردین ۱۴۰۳

بیت‌کوین در گرداب نزولی؛ اصلاح موقتی یا آغاز یک روند نزولی؟

بیت‌کوین پس از یک ماه اوج‌گیری، به کانال ۶۰ هزار دلاری سقوط…

۳۰ فروردین ۱۴۰۳

بایننس با پرداخت جریمه 2میلیون دلاری به دنبال بازگشت به هند است

صرافی بایننس، پس از ممنوعیت فعالیت در ژانویه گذشته توسط دولت هند،…

۳۰ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید