صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : 1.12 تریلیون دلار معامله در بایننس، رشدی چشمگیر در سال جاری

1.12 تریلیون دلار معامله در بایننس، رشدی چشمگیر در سال جاری

حجم معاملات اسپات بایننس در ماه مارس با صعود بیت‌کوین و اتریوم به بالاترین حد سالانه خود رسید. طبق گزارش جدیدی از CCData، حجم معاملات اسپات صرافی بایننس پس از هفت ماه افزایش پی در پی، به بالاترین سطح خود از ماه مه ۲۰۲۱ رسید.

بر اساس گزارش منتشر شده در تاریخ ۵ آوریل توسط پلتفرم تحلیل ارزهای دیجیتال CCData، حجم معاملات اسپات بایننس در ماه مارس با ۱۲۱ درصد افزایش به ۱.۱۲ تریلیون دلار رسید. این گزارش همچنین اشاره می‌کند که سهم کل بازار این صرافی نیز در ماه مارس با ۱.۰۴ درصد افزایش به ۴۴.۱ درصد رسیده است.

CCData بر بهبود اوضاع بایننس پس از حل و فصل پرونده با وزارت دادگستری ایالات متحده و پرداخت جریمه ۴.۳ میلیارد دلاری تأکید می‌کند. این بهبود با افزایش ۸۹.۷ درصدی حجم معاملات مشتقات بایننس به ۲.۹۱ تریلیون دلار مشهود است که این رقم نیز بالاترین سطح از ماه مه ۲۰۲۱ به شمار می‌رود. تحلیلگران CCData همچنین اشاره کردند که بایننس در بازارهای اسپات بیشترین سود را به دست آورده و نسبت به ماه فوریه، سهم ۲.۳ درصدی بر تسلط بازار خود افزوده است. این صرافی همچنین بزرگترین سود سال جاری را از آن خود کرده و در حال حاضر ۳۸.۰ درصد از حجم معاملات اسپات در صرافی‌های متمرکز (CEX) را به خود اختصاص داده است.

در ژانویه سال جاری، شرکت تحلیل داده‌های Kaiko گزارش داد که حجم معاملات بایننس پس از حل و فصل پرونده با وزارت دادگستری ایالات متحده، با افزایش سهم بازار ۵۰ درصدی تنها در دو ماه، افزایش یافته است. با وجود چالش‌های نظارتی، این صرافی ادعا می‌کند در سال ۲۰۲۳ بیش از ۴۰ میلیون کاربر جدید جذب کرده است. بایننس تاکید کرد که این رقم تقریباً ۳۰ درصد افزایش نسبت به سال قبل را نشان می‌دهد و این رشد را به «خدمات کلیدی» خود نسبت داده است. در همین حال، طبق گزارش CCData، حجم کل معاملات اسپات و مشتقات در صرافی‌های متمرکز (CEX) نیز با ۹۲.۹ درصد افزایش به بالاترین رقم تاریخی خود یعنی ۹.۱۲ تریلیون دلار در ماه مارس رسید. این افزایش همزمان با هجوم معامله‌گران به بازار و رسیدن بیت‌کوین به بالاترین قیمت تاریخی آن رخ داد. حجم معاملات در بازار مشتقات ارز دیجیتال صرافی‌های متمرکز (CEX) نیز با ۸۶.۵ درصد افزایش به رکورد خیره‌کننده‌ی ۶.۱۸ تریلیون دلار رسید که این رقم سه برابر کل ارزش بازار تمامی ارزهای دیجیتال است.

گزارش حاکی از آن است که این جهش زمانی رخ داد که سرمایه‌گذاران و معامله‌گران با نزدیک شدن بیت‌کوین به بالاترین قیمت تاریخی‌اش در ماه مارس، روی نوسانات قیمتی آن گمانه‌زنی می‌کردند. افزایش ناگهانی فعالیت‌های معاملاتی اسپات و مشتقات همچنین با هیجان روزافزون پیرامون موفقیت صندوق‌های قابل معامله در بورس مبتنی بر بیت‌کوین (ETF) و نیمه‌عمری مجدد بیت‌کوین که انتظار می‌رود اواخر آوریل رخ دهد، همزمان شده است. این تحول نشان می‌دهد که علیرغم شکست‌های اخیر صرافی‌هایی مانند FTX، اعتماد عموم به صرافی‌های متمرکز همچنان بالاست.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

مروری بر مهم‌‎ترین رویدادهای رمزارزها در روزهای آینده 

این هفته در بازار ارزهای دیجیتال، رویدادهای مهمی در جریان است که…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسانات بیت‌کوین زیر قیمت 67هزار دلار ادامه‌دار است

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اگر قیمت بیت کوین بتواند از…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی،…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید