صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : طبق گزارش جدید ۶.۸ درصد از جمعیت جهان صاحب رمزارز هستند

طبق گزارش جدید ۶.۸ درصد از جمعیت جهان صاحب رمزارز هستند

گزارشی تازه از شرکت فین‌تک تریپل ای (Triple A) حاکی از آن است که مالکیت رمزارزها در سراسر جهان با رشدی چشمگیر روبرو شده و به سطح قابل توجهی رسیده است. بر اساس این گزارش، در حال حاضر ۵۶۲ میلیون نفر در سرتاسر دنیا صاحب رمزارز هستند که این رقم نسبت به سال ۲۰۲۳ رشدی معادل ۱۴۲ میلیون نفر را نشان می‌دهد.

با این حساب، میزان نفوذ رمزارزها در میان جمعیت جهان به ۶.۸ درصد افزایش یافته است. این آمار نشان‌دهنده علاقه روزافزون مردم به این نوع دارایی‌های دیجیتال و پتانسیل‌های آن در زمینه‌های مختلف است.

در میان قاره‌ها، آسیا با ۳۲7 میلیون دارنده رمزارز و رشدی ۲۱ درصدی، پیشتاز این رقابت است. آمریکای شمالی با ۷۲ میلیون نفر، آمریکای جنوبی با ۵۵ میلیون نفر، اروپا با ۴۹ میلیون نفر، آفریقا با ۴۴ میلیون نفر و اقیانوسیه با ۳ میلیون نفر به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

رشد چشمگیر مالکیت رمزارزها در سال‌های اخیر، عواملی مختلفی دارد. از جمله این عوامل می‌توان به افزایش آگاهی عمومی از رمزارزها، افزایش پذیرش این نوع دارایی‌ها توسط کسب‌وکارها و نهادهای مالی، و همچنین نوسانات شدید بازارهای سنتی اشاره کرد.

با وجود این رشد چشمگیر، هنوز بخش قابل توجهی از جمعیت جهان با رمزارزها آشنا نیستند یا از آنها استفاده نمی‌کنند. کارشناسان معتقدند که با افزایش آگاهی عمومی، ساده‌تر شدن فرآیندهای استفاده از رمزارزها و همچنین ارائه مزایای بیشتر توسط این نوع دارایی‌ها، شاهد رشد و نفوذ بیشتر رمزارزها در میان مردم خواهیم بود.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید