صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : 300 میلیون دلار بیت‌کوین در پی هک صرافی بزرگ ارز دیجیتال ژاپنی از بین رفت

300 میلیون دلار بیت‌کوین در پی هک صرافی بزرگ ارز دیجیتال ژاپنی از بین رفت

صرافی ارز دیجیتال ژاپنی DMM Bitcoin مورد هک گسترده‌ای قرار گرفته که منجر به سرقت ۴,۵۰۲.۹ بیت‌کوین به ارزش تقریبی ۳۰۰ میلیون دلار شده است. صرافی این نشت غیرمجاز را حدود ساعت ۱:۲۶ بعد از ظهر به وقت محلی (۴:۲۶ صبح به وقت گرینویچ) شناسایی کرد و بلافاصله اقداماتی را برای جلوگیری از خروج غیرمجاز بیشتر انجام داد.

DMM Bitcoin در واکنش به این هک به کاربران خود اطمینان داد که با کمک شرکت‌های گروهی، معادل بیت‌کوین‌های سرقت شده را تهیه کرده و کل مبلغ را تضمین می‌کند. همچنین این صرافی خریدهای آنی (spot) را محدود کرده و هشدار داده است که برداشت ین ژاپن ممکن است با تأخیر مواجه شود.

شرکت تحلیل بلاکچین Chainalysis تأیید کرد که این بزرگترین سرقت ارز دیجیتال از دسامبر ۲۰۲۲ و هفتمین سرقت بزرگ تاریخ ارزهای دیجیتال است.

این صرافی اقدامات امنیتی بیشتری انجام داده و برای اطمینان از امنیت بیشتر، محدودیت‌هایی در خدمات اعمال کرده است. با وجود این نقض امنیتی، DMM Bitcoin متعهد شده است که تمام سپرده‌های بیت‌کوین مشتریان را به طور کامل تضمین کند. در همین حال، شرکت Arkham Intel برای شناسایی هکر، جایزه‌ای تعیین کرده است.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید