صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : رشد ۶ درصدی بیت‌کوین در پی ورود ۲۱۴ میلیون دلاری به ETFهای آن

رشد ۶ درصدی بیت‌کوین در پی ورود ۲۱۴ میلیون دلاری به ETFهای آن

BTC ETF

قیمت بیت‌کوین پس از ورود ۲۴۱ میلیون دلاری به صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) بیت‌کوین در روز دوشنبه ۲۰ مه، مجددا از مرز ۷۰ هزار دلار گذشت. این اتفاق نشان دهنده افزایش قابل توجه اعتماد سرمایه گذاران به بازار رمزارزها است.

صندوق های ARKB از Ark Invest و 21Shares با جذب ۶۸ میلیون دلار پیشتاز بودند. سایر صندوق‌های مهم مانند BlackRock’s iShares و Fidelity Wise Origin Bitcoin نیز با جذب سرمایه‌های قابل توجه به این روند کمک کردند.

گزارش نرخ تورم پایین تر از حد انتظار، علاقه فزاینده به صندوق‌های ETF بیت کوین و پیش بینی کاهش نرخ بهره از جمله دلایل اصلی ورود سرمایه به این بازار است.

آمریکا با تزریق بیش از یک میلیارد دلار، نقش مهمی در این روند صعودی ایفا کرد.

سایر رمزارزها مانند سولانا، چین لینک و کاردانو نیز با ورود سرمایه‌های اندک همراه شدند. با این حال، اتریوم همچنان تحت تاثیر عدم قطعیت در خصوص تایید صندوق‌های ETF اتریوم از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) قرار دارد. این تحولات در حالی رخ می‌دهد که انتظار می رود کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) این هفته در مورد تایید صندوق‌های ETF مبتنی بر اتریوم تصمیم گیری کند.

افزایش سرمایه گذاری نهادی در صندوق‌های ETF بیت کوین، نشانه ای از پذیرش فزاینده رمزارزها توسط این نهادها است. در زمان نگارش این خبر، قیمت بیت کوین با رشد ۶.۵۵ درصدی نسبت به روز گذشته، در حدود ۷۱،۳۱۳ دلار معامله می شود.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید