صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : با ظهور CBDCها آینده بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال چطور خواهد بود؟

با ظهور CBDCها آینده بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال چطور خواهد بود؟

در گزارش جدید CryptoSlate، نقش در حال تغییر CBDCها، پتانسیل آن‌ها برای بازتعریف سیستم مالی جهانی و رابطه پیچیده‌ای که با ارزهای رمزنگاری شده دارند بررسی شده است.

CBDCها، ارزهای دیجیتالی هستند که توسط بانک مرکزی یک کشور پشتیبانی و صادر می‌شوند و فرم دیجیتالی ارز فیات آن کشور را نشان می‌‍دهند. CBDC ها یک جهش بزرگ از ارزهای سنتی کاغذی هستند و راحتی و سرعت تراکنش‌های دیجیتال را با ثبات مالی و نظارتی که بانک‌های مرکزی ارائه می‌دهند، ترکیب می‌کنند و اهمیت آن‌ها در اقتصاد جهانی قابل چشم‌پوشی نیست. اخیرا به‌دلیل اینکه در بازار پر نوسان ارزهای دیجیتال می‌توان کنترل‌ بیشتری بر روی CBDCها اعمال کرد تمرکزبر روی آن‌ها بیشتر شده‌  و به‌عنوان یک نقطه عطف در پیشگیری از احتمال اختلال در این فضا شناخته می‌شوند. CBDCها با اصول اساسی غیرمتمرکزسازی و خودمختاری که ارزهای رمزنگاری شده را تعریف می‌کنند مخالف هستند.

معرفی ارزهای دیجیتال تحت حمایت دولت باعث می‌شود اعتماد عمومی از دارایی‌های غیرمتمرکز مانند بیت‌کوین دور شود و در نهایت ماهیت  بازار ارزهای رمزنگاری را تضعیف کند. CBDCها  نه تنها می‌تواند هنجارهای موجود در صنعت ارزهای رمزنگاری را به چالش بکشد، بلکه ممکن است اکوسیستم مالی موجود را به گونه‌ای تغییر دهد که ممکن است نقش و اهمیت ارزهای رمزنگاری غیرمتمرکز را کاهش دهد.

منبع : cryptoslate.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

سنای آمریکا 1 درصد مالیات بر بیت‌کوین‌های بالای 500 هزار دلار را تصویب کرد

این اقدام، بخشی از تلاش‌های گسترده‌تر برای تنظیم و ادغام ارزهای دیجیتال…

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

صرافی FTX از حراج توکن‌های سولانا خبر داد

صرافی FTX حدود ۱.۹ میلیارد دلار توکن قفل‌شده سولانا (SOL) را به…

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

بررسی افزایش 25 درصدی BONK

پس از افت قابل توجه قیمت در اوایل آوریل، BONK، یک میم…

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید