صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : در سال 2024 توکن‌های لایه1 بهتر رشد می‌کنند یا توکن‌های لایه2؟

در سال 2024 توکن‌های لایه1 بهتر رشد می‌کنند یا توکن‌های لایه2؟

trend crypto

در سال ۲۰۲۳ ارزهای رمزنگاری شده لایه ۱ مانند مانند سولانا (SOL)، Avalanche (AVAX) و Cardano (ADA) عملکرد بهتری نسبت به ارزهای رمزنگاری شده لایه ۲ مانند Arbitrum (ARB) و دارایی‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) مانند Uniswap (UNI) و MakerDAO (MKR) داشتند.
این امر به دلیل عواملی مانند افزایش پذیرش عمومی، بهبود زیرساخت ها و توسعه اکوسیستم‌های لایه ۱ بود. Thor Hartvigsen، محقق امور مالی غیر متمرکز داده محور، در تاریخ ۱۳ دسامبر گفت : توکن های لایه ۱ تحت نظر، مانند AVAX و SOL، به طور متوسط ​​در یک ماه گذشته۵۰% افزایش یافته‌اند، در مقابل توکن‌های لایه۲ مانند ARB و OP و توکن های DeFi مانند UNI و DYDX در همان دوره فقط۱۰% رشد کردند. به طور کلی بازار رمزارزها رو به رشد است.
اما تفاوت در عملکرد بین توکن‌های لایه۱ و لای۲ دلایل مختلفی دارد مثلا:یکی از دلایل احتمالی رشد Solana، Avalanche و سایر سکه های لایه ۱ این است که آن‌ها به عنوان دارایی های بنیادی تر دیده می شوند، که زمینه را برای توسعه برنامه های غیرمتمرکز (dapps) فراهم می کنند و به عنوان ستون فقرات اکوسیستم Blockchain عمل می‌کنند.
از طرف دیگر ارزهای دیجیتال لایه۲ برای بهبود مقیاس‌پذیری و کارایی شبکه‌های لایه۱ و رفع محدودیت آن‌هاعمل می‌کنند. با افزایش کارایی بلاک‌چین‌های زیرساختی این حوزه رفته رفته به بلوغ می‎رسد و زیرساخت توسعه برای شکوفایی توکن‌های لایه۲ و DeFi نیز فراهم می‌شود.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست

منبع‌: bitcoinist.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

معاملات NFT بیت‌کوین 26 درصد افزایش یافت

حجم معاملات کلکسیون‌های توکن غیرقابل تعویض (NFT) مبتنی بر بیت‌کوین، پس از…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دلایل اصلی افزایش قیمت توکن SAGA

توکن سگا که در تاریخ ۵ آوریل ۲۰۲۴ به عنوان پنجاه و…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

تحلیل و پیش‌بینی قیمت دوج‌کوین

دوج‌کوین زمانی در جمع ۱۰ ارز دیجیتال برتر، بهترین عملکرد را داشت…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید