صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : کاردانو در باتلاق نزولی؟

کاردانو در باتلاق نزولی؟

رمزارز کاردانو نتوانسته از روند نزولی خود فاصله بگیرد. تحلیل‌های تکنیکال حاکی از احتمال نزوول بیشتر برای این توکن است که در ادامه به برخی از دلایل آن می‌پردازیم:

  • کاهش تعاملات شبکه: فعالیت کاربران و میزان تعامل در شبکه کاردانو طی شش هفته گذشته کاهش یافته است.
  • افت تقاضا: کمبود تقاضا دلیل اصلی روند نزولی به نظر می‌رسد.
  • روند نزولی بیت‌کوین: ناتوانی بیت‌کوین در خروج از محدوده قیمتی ۶۰.۸ تا ۶۳.۳ هزار دلار، کاردانو را نیز در محدوده ۰.۴۳ تا ۰.۴۷ دلار نگه داشته است.

اما آیا امیدی برای صعود وجود ندارد؟ فعالیت بالای توسعه دهندگان نشان می‌دهد که پروژه در حال رفع مشکلات یا آماده‌سازی برای ارائه ویژگی‌های جدید است. این یک نشانه خوب برای سرمایه‌گذاران بلندمدت است.

Cardano Santiment

علی‌رغم فعالیت بالای توسعه، سایر معیارها مانند تعداد آدرس‌های فعال روزانه و حجم شبکه‌های اجتماعی از اواسط مارس کاهش یافته‌اند. این می‌تواند به معنای کاهش استفاده کاربران از شبکه برای تراکنش‌ها و کم‌رنگ شدن توجه در شبکه‌های اجتماعی باشد.

نسبت MVRV ۳۰ روزه از اواسط مارس منفی بوده که نشان‌دهنده ارزندگی بیش از حد در کوتاه‌مدت است. با این حال، روند قیمت نزولی بوده است. اما نسبت ارزش شبکه به تراکنش (NVT) نشان‌دهنده چیز دیگری است. این نسبت از اواسط مارس افزایش یافته که بیانگر احتمالی ارزش‌گذاری بیش از حد شبکه است. این موضوع می‌تواند پیامدهای نزولی برای استفاده از شبکه و در نتیجه تقاضای آتی داشته باشد.

با کنار هم قرار دادن این سرنخ‌ها به نظر می‌رسد کاردانو با ضررهای بیشتری مواجه شود. خروج قیمتی بیت‌کوین از محدوده فعلی ممکن است این روند را متوقف یا معکوس کند، اما شواهد موجود چندان امیدوارکننده نیستند.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

پیش بینی استاندارد چارترد: بیت‌کوین امسال به ۱۵۰ هزار دلار خواهد رسید

با صعود بیت‌کوین (BTC) از قله قبلی اش در مرز ۶۹ هزار…

۳ خرداد ۱۴۰۳

در پی احتمال تایید ETH اتریوم، قیمت میم‌‌کوین‌‌های این شبکه سر به فلک کشیدند!

قیمت میم‌کوین‌های اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته جهش قابل توجهی را تجربه…

۳ خرداد ۱۴۰۳

تتر ۱ میلیارد دلار دیگر USDT چاپ کرد: تاثیرات آن چه خواهد بود؟

تتر، بزرگترین ناشر استیبل‌کوین جهان، با چاپ یک میلیارد دلار دیگر توکن…

۳ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید