صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : چرا قیمت دوج کوین در حال سقوط است؟

چرا قیمت دوج کوین در حال سقوط است؟

قیمت دوج کوین با کاهش دو رقمی روبرو شده است. این افت پس از یک هفته پررونق رخ داده است و باعث شده بخش قابل توجهی از سودهای اخیر این ارز دیجیتال از بین برود و به همراه سایر ارزهای دیجیتال، وارد محدوده منفی شود.

بازار به انتشار داده‌های بخش تولید آمریکا در ماه مارس واکنش منفی نشان داد. این گزارش حاکی از آن است که اگرچه بخش تولید این کشور برای اولین بار در دو سال گذشته رشد داشته، اما هیچ افزایش اشتغالی در کارخانه‌ها مشاهده نشده است. افزایش قیمت‌ها نیز به این واکنش منفی دامن زده است.

قیمت بیت کوین پس از انتشار این گزارش حدود 5 درصد افت کرد و همانطور که پیش‌بینی می‌شد، آلت‌کوین‌ها (ارزهای دیجیتال غیر از بیت کوین) افت بیشتری را تجربه کردند. قیمت بیت کوین به زیر 66 هزار دلار سقوط کرد و در حال حاضر در تلاش برای تثبیت در این سطح است. قیمت دوج کوین نیز قبل از اینکه در حدود 0.18 دلار حمایت پیدا کند، 10 درصد کاهش یافت.

به طور طبیعی، دوج کوین به عنوان یک آلت‌کوین، به بیت‌کوین به عنوان رهبر بازار واکنش نشان می‌دهد. بنابراین، افزایش قیمت بیت‌کوین می‌تواند باعث بهبود قیمت دوج کوین شود و در مقابل، کاهش قیمت بیت‌کوین می‌تواند روند نزولی فعلی بازار را ادامه دهد.

دوج‌کوین در روز گذشته حدود ۱۰ درصد افزایش یافت و به بالاتر از ۰.۲۲ دلار رسید که بالاترین قیمت سه سال اخیر آن به شمار می‌رود. این افزایش اولیه‌ی قیمت دوج‌کوین ناشی از هیجان حول و حوش ادغام نهایی این ارز دیجیتال به عنوان یک روش پرداخت در پلتفرم X  توسط ایلان ماسک بود.

شرکت رسانه‌های اجتماعی با دریافت مجوزهای اضافی انتقال وجه در ایالات متحده، گمانه‌زنی‌ها را در مورد راه‌اندازی قریب‌الوقوع پرداخت با DOGE در پلتفرم X تقویت کرد. این خبر، همراه با انتظار اینکه ایلان ماسک دوباره درباره DOGE توییت بزند، باعث افزایش قابل توجه قیمت آن شد.

همچنین، اعلام راه‌اندازی قرارداد معاملات دائمی برای DOGE توسط کوین‌بیس، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال در ایالات متحده، به این افزایش قیمت کمک کرد. این رویداد باعث شد سطح تعهد باز (Open Interest) دوج‌کوین به بالاترین رقم خود یعنی ۱.۷۷ میلیارد دلار برسد که نشان‌دهنده‌ی علاقه‌ی بالای سرمایه‌گذاران به این ارز دیجیتال است.

با وجود افت اخیر بازار، همچنان خوش‌بینی (Bullish Sentiment) به ویژه در مورد دوج‌کوین وجود دارد. علی مارتینز، تحلیلگر ارز دیجیتال، پیش‌بینی می‌کند که قیمت دوج‌کوین همچنان افزایش خواهد یافت و حتی ممکن است با رونق گرفتن بازار گاوی (Bull Market) به ۱۲ دلار برسد.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

ریال دیجیتال از تیر ماه در جزیره کیش عملیاتی می‌شود

ریال به شکل الکترونیکی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با رونمایی از…

۲۹ خرداد ۱۴۰۳

تتر از استیبل کوین جدیدش با پشتوانه طلا رونمایی کرد

تتر یکی از بازیگران اصلی دنیای ارزهای دیجیتال، سرانجام از محصول جدید…

۲۹ خرداد ۱۴۰۳

خطر متمرکز بودن دوج کوین در پلتفرم رابین‌هود

پلتفرم رابین‌هود با ارائه معاملات دوج‌کوین، در میان کاربران آمریکایی به شهرت…

۲۹ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید